Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Приватбанку доведеться повернути гроші компаній сім'ї Суркісів або понести кримінальну відповідальність

Приватбанку доведеться повернути гроші компаній сім'ї Суркісів або понести кримінальну відповідальність
Фото: УНИАН

Про це у коментарі «Подробицям» зазначив адвокат Ігоря Суркіса Ігор Алєксєєв.

«Ми чуємо постійні заяви представників ПриватБанку про те, що депозити компаній списано до капіталу банку. Мовляв, цих коштів на рахунках немає і жодних зобов'язань Приватбанку перед цими вкладниками не існує. Але дивним збігом обставин представники фінансової установи чомусь замовчують дуже значущі факти. А вони говорять про те, що кошти апріорі не могли бути списані до капіталу ПриватБанку», – каже адвокат.

«Факт перший. На момент нібито списання коштів у грудні 2016 року існувала заборона суду. Суду на Кіпрі. Яка була безстроковою. Заборона на втручання у ці депозитні кошти. Факт другий. Центральний банк Кіпру ніколи не визнавав на своїй території український бейл-ін, у рамках якого могли бути списані кошти до капіталу банку. Простими словами, український бейл-ін не має юридичної сили на Кіпрі. І факт третій. Центральний банк Кіпру обмежив банківську ліцензію Кіпрської філії ПриватБанку лише до двох операцій: це нарахування відсотків та виплата тіла депозиту. А це означає, що списання коштів у капітал банку не могло статися через обмеження банківської ліцензії», – додає Алєксєєв.

За словами юриста, ПриватБанк має нарешті визначитися.

«Він або бреше і кошти не списані з рахунків, або все ж таки кошти списані, але тоді означає, що ПриватБанк і його представники порушили рішення суду і повинні за це понести кримінальну відповідальність», – упевнений адвокат Ігоря Суркіса.

Новини по темі: Ігор Суркіс Приватбанк