Європейська комісія виплатила Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги. Це другий і останній транш в рамках поточної програми з підтримки боротьби з економічними наслідками пандемії коронавіруса. Про це сказано в офіційному прес-релізі.
"Ми підтримуємо Україну за допомогою програми макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 1,2 мільярда євро. Другий транш у розмірі 600 мільйонів євро, виділений сьогодні, є явною ознакою підтримки ЄС програми реформ в Україні", - відзначив у Твіттері віце-президент Єврокомісії з економічних питань Валдіс Домбровскіс.
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подякував європейським партнерам за своєчасну підтримку.
Після цієї виплати непогашена сума кредитів Україні сягає 4,4 мільярда євро. Транш є частиною екстреного пакету Єврокомісії на 3 мільярди євро для десяти партнерів з розширення та сусідства, який спрямований на те, щоб допомогти їм знизити негативні економічні наслідки від пандемії COVID-19.
Єврокомісія відзначила, що Україна виконала всі вісім політичних зобов'язань, що стосуються управління державними фінансами, корпоративного управління і верховенства закону, поліпшення ділового клімату, галузевих реформ і державних підприємств. Україна також домоглася прогресу в реалізації узгодженої політики в рамках своєї програми, пов'язаної з Міжнародним валютним фондом (МВФ). Це стосується, зокрема, основних досягнень законодавства у судовій сфері.
З 2014 року ЄС та фінансові установи мобілізували понад 17 мільярдів євро у вигляді грантів і позик для підтримки реформ, застосовуючи при цьому умови, що залежать від їхнього прогресу. Безвізовий режим для громадян України з біометричними паспортами вступив в силу в червні 2017 року. З серпня 2021 року цифрові сертифікати COVID-19 взаємно визнаються між ЄС і Україною. Вона також була однією з перших країн, які отримали вигоду від механізму COVAX і механізму обміну вакцинами ЄС, які разом надали Україні понад 7,6 мільйона доз.