Завантажити ще

У Білорусі збільшили виробництво «бензинових» розчинників для України, основний замовник - заправки "БРСМ-нафта"

У Білорусі збільшили виробництво «бензинових» розчинників для України, основний замовник - заправки
Фото: facebook.com/BRSM.NAFTA

У Білорусі організоване нове виробництво розчинників на основі октанопідвищуючих компонентів для подальшого експорту в Україну. Повідомляється, що основним клієнтом стала мережа українських заправок "БРСМ-нафта". Про це стало відомо порталу enkorr.ua з джерел в нафтовій галузі Білорусі.

"Новий постачальник (компанія« РегіоналПетрохім »- прим. Ред) у вересні відправив перші 200 тонн нової продукції на адресу компанії« Катма Групп », яка виступає ексклюзивним постачальником нафтопродуктів для мережі БРСМ", - повідомляється в статті.

Компанія «РегіоналПетрохім» була заснована в квітні 2021 року PETROHIM INTERNATIONAL CARRIERS, яка з січня по червень 2021 року фігурувала як єдиний відправник на адресу "БРСМ-нафта" розчинників найбільшого білоруського виробництва - компанії «Белэнергомашэкспорт».

«З боку БРСМ було сформоване велике замовлення на октанозбільшуючі компоненти бензинів, і PETROHIM INTERNATIONAL CARRIERS організувала це, підрядив « Белэнергомашэкспорт ». Проект виявився настільки успішним, що було створено власне виробництво », - повідомило enkorr.ua джерело в нафтових колах Білорусі.

Як повідомлялося раніше, в 2021 році в Україну різко зріс імпорт розчинників для лакофарбової промисловості, які згідно з митними документами є сумішшю октанопідвищуючих компонентів для бензинів. Незважаючи на те що ці компоненти окремо обкладаються акцизним збором за ставкою 213-245 євро/1000 л - їх суміш під виглядом розчинників ввозиться без акцизу. Основні обсяги імпорту припадають на компанії, пов'язані з кустарним виробництвом і продажем нафтопродуктів.

Експерти паливного ринку відзначають, що прямі втрати держбюджету від імпорту безакцизних октанопідвищуючих компонентів під виглядом розчинників за 9 місяців цього року оцінюються в 900 млн грн.

Новини по темі: Бензин Білорусь заправки