23 травня
Завантажити ще

Топ-3 валюти, які не варто купувати: думка економіста

Топ-3 валюти, які не варто купувати: думка економіста
Фото: money24.kiev.ua

Економісти не втомлюються повторювати: у випадку з заощадженнями варто вкладатися в різні валюти, щоб диверсифікувати ризики. Як грамотно скласти власну валютну корзину, з'ясувала «КП» в Україні ».

На думку аналітика компанії Esperio Олександра Болтяна, на сьогодні найбільш небезпечною валютою для інвестицій можна вважати євро.

- На території європейських держав склалася непроста ситуація після COVID-19, і на тлі зростання інфляції ростуть і ризики, - пояснив експерт. - Не дивлячись на те, що влада єврозони говорять про тимчасову інфляції, дорогий газ, зупинка дії деяких підприємств, і неготовність політичних еліт прийти до домовленостей з експортерами газу негативно позначаться на потенціалі зростання ВВП Єврозони у 2022-му році. Крім того варто зазначити, що ЄЦБ, на відміну від Федерального резервного фонду США і деяких інших центральних банків, проводить дуже м'яку грошово-кредитну політику. Це сприяє ослабленню курсу євро по відношенню до більшості великих валют.

Також серед валют, в які не варто інвестувати гроші, експерт виділяє російський рубль, який проходить фазу зміцнення на тлі дорогої нафти. При цьому політичні фактори впливу залишаються негативними.

- Палата представників США підтримала поправку до оборонного бюджету на 2022 рік, яка забороняє американським інвесторам здійснювати операції з російським суверенним боргом на вторинному ринку, - пояснює експерт. - Введення таких санкцій може призвести до зниження припливу нерезидентів в російські цінні папери.

Ще однією валютою, в яку експерт не радить інвестувати, є українська гривня, яка пройшла фазу зростання протягом 2021 року. Факторами тиску на гривню будуть попит на валюту в країні, а також політична нестабільність на зовнішній арені, яка вже позначається газовою кризою в Європі. Потенційно інфляційні ризики для України у 2022 році можуть бути сильніше, ніж дії НБУ щодо підвищення ставки в рамках боротьби з інфляцією.

Так в якій же валюті зберігати заощадження?

- Населенню і інвесторам для диверсифікації валютного кошика потрібно мати накопичення вуглецю національну валюту, долари США, а також ту валюту, яку ви плануєте задіяти при подорожах, - радить Олександр Болтян. - Якщо це і є долари, то, значить, їх частка в валютному портфелі буде переважною. Якщо розширювати валютний портфель, є ризики просто не впоратися з відстеженням динаміки кожної валюти.