Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Знання мов і документ про вакцинацію: хто потрібен європейським готелям і ресторанам

Знання мов і документ про вакцинацію: хто потрібен європейським готелям і ресторанам
Фото: PhotoXPress

Карантинні обмеження вдарили по сфері туризму і гостинності найсильніше. Готелі та ресторани не могли приймати гостей, перевізники скасовували рейси, в результаті більшість запланованих поїздок були відкладені або взагалі скасовані. Цілком логічно, що сфера туризму і гостинності зазнала мільярдних збитків, а мільйони її співробітників по всьому світу тимчасово залишилися без роботи.

З'ясовуючи, як живеться українцям, що працюють в сфері туризму за кордоном, кадровий портал grc.ua прийшов до висновку, що найбільше можливостей працевлаштуватися для наших співвітчизників відкриті в Польщі (25% всіх актуальних вакансій категорії), ОАЕ (21%), Чорногорії ( 8%), Болгарії (7%) та Єгипті (5%).

Найчастіше шукають офіціантів (15%), покоївок (13%), барменів (12%), кухарів (12%), хостесс (12%), керівників ресторанами (6%) і адміністраторів готелів/хостелів (6%). Також потрібні менеджери з продажу туристичних послуг (3%) і різноробочі/персонал кухні (3%).

Середня зарплата в гривневому еквіваленті становить трохи більше 38 тис. Грн, але, звичайно, все залежить від країни і посадових обов'язків. Так, наприклад, згідно з даними grc.ua, середня компенсація в ОАЕ становить майже 62 тис. Грн, причому молодший офіціант заробить близько 43 тис. Грн плюс чайові.

Середні заробітки українців, які шукають роботу в категорії «туризм, ресторани і готелі» в Чорногорії, складають трохи більше 53 тис. Грн. Тут найчастіше шукають кухарів, керуючих ресторанами, барменів, продавців туристичних послуг. Здобувачі обов'язково повинні знати англійську та російську, знання хорватської, сербської та чорногорської - бажано. Обіцяють житло, цікаву роботу в красивому туристичному місці і відмінну команду. Важливі soft skills: вміння вирішувати конфліктні ситуації, дружелюбність, активність, готовність допомогти. Для кухарів і керуючих ресторанами бажані, але не обов'язкові професійні сертифікати, набагато важливіше - досвід роботи від 3 років саме в середземноморському регіоні.

На третьому місці за рівнем середньої заробітної плати виявилася Польща (40 тис. Грн). Наші сусіди найчастіше шукають адміністраторів готелів/хостелів, покоївок, кухарів, працівників кухні, барменів, офіціантів. Загальна вимога до всіх претендентів, які шукають роботу в туристичній сфері Польщі - розуміння польської мови і наявність робочої візи або «карти поляка». Також, обов'язково наявність медичної книжки та сертифіката про вакцинацію будь-якою вакциною, зареєстрованої в країнах ЄС.

До 38 тис. Грн може отримувати українець, який знайшов роботу в Єгипті. Цікаво, що тут не шукають хостесс, покоївок або офіціантів. В основному потрібні аніматори, фітнес-тренери, фахівці з продажу туристичних послуг, професійні танцюристи. Обов'язкові знання арабської та англійської мінімум на базовому рівні, наявність медичної книжки і COVID-сертифікату. Для в'їзду в країну також потрібен ПЛР-тест.

Середня заробітна плата в турбізнесі Болгарії становить 35 тис. Грн. Тут шукають агентів про продаж туристичних послуг, кухарів, покоївок, працівників кухні, барменів. Правда, робота сезонна - тільки до жовтня.

Незалежно від країни, більшість зарубіжних роботодавців сфери туризму і гостинності (78%) шукають співробітників з досвідом роботи від року до трьох років. Вакансій для кандидатів без досвіду роботи всього 15%, а з досвідом роботи понад 6 років - ще менше.

 

Новини по темі: Робота