21 грудня
Завантажити ще

Володимир Зеленський створив робочу групу з мінімізації ризиків від запуску "Північного потоку-2"

Володимир Зеленський створив робочу групу з мінімізації ризиків від запуску
Фото: gazprom.ru

Президент України Володимир Зеленський підписав розпорядження № 545/2021-рп, яким створив робочу групу з напрацювання пропозицій щодо нейтралізації ризиків, пов'язаних з погрозами від запуску Росією газопроводу "Північний потік-2", яким газ буде пущений в обхід України. Її очолив керівник Офісу президента Андрій Єрмак. Документ набув чинності 16 вересня.

- Робоча група повинна підготувати пропозиції про заходи щодо запобігання та мінімізації негативних наслідків для держави від споруди газопроводів і розробити пропозиції щодо зменшення окремих загроз в сфері безпеки і енергетичній сфері. Цим розпорядженням глава держави також затвердив персональний склад робочої групи, яку очолив керівник Офісу президента Андрій Єрмак, - повідомили в Офісі президента.

До її складу, зокрема, увійшли голова Служби безпеки України Іван Баканов, голова правління акціонерного товариства "Національна акціонерна компанія" Нафтогаз України "Юрій Вітренко, міністр енергетики Герман Галущенко, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов.

При цьому керівник робочої групи на свій розсуд може вносити зміни до її складу.

- Дозволити керівникові робочої групи вносити в разі потреби зміни до її персонального складу та залучати в установленому порядку до роботи в ній представників органів виконавчої влади, наукових установ, громадських об'єднань, незалежних експертів, - сказано в розпорядженні.

10 вересня в Росія добудувала газопровід "Північний потік-2". Після повного запуску "Північного потоку-2" очікується, що російське паливо перестане йти транзитом через Україну, через що держбюджет буде недоотримувати 2-3 мільярди доларів на рік.

За втрату транзиту європейські країни хочуть запропонувати Києву інвестиції в розмірі до 1 мільярда доларів в так званий "зелений" фонд, метою якого стане перехід на поновлювані джерела енергії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Компенсації за "Північний потік-2" як дипломатичний ляпас Україні