30 березня
Завантажити ще

Прокинутися в Rus-Ukraine: роздуми про активність наших політиків

Прокинутися в Rus-Ukraine: роздуми про активність наших політиків
Фото: Григорій КОНСТАНТІНОВ

Схоже, на українських пенсіонерів в уряді покладають великі надії - наприклад, розраховують, що люди похилого віку будуть підтримувати дітей і онуків, якщо ті залишилися без роботи. Розрахунок Мінсоцполітики простий. О пів на українських сімей проживає хоча б один пенсіонер. Так що якщо працюючі члени сім'ї втрачають роботу, то пенсія залишається єдиним джерелом існування.

Наталя Мичковська

Наталя Мичковська

Наталя Мичковська.

"Значить, підтримуючи пенсіонерів, держава підтримує доходи таких сімей. Тому уряд України реалізувало комплексну програму підвищення пенсій. В результаті середня пенсія зросла на 25%, а підвищення отримали більше 10 мільйонів чоловік", - цитує фінансовий портал міністра соціальної політики України Марину Лазебний.

Українці вже звикли: левова частка того, що говорять наші чиновники, просто не вкладається в голові, тому не варто навіть і намагатися це "укладати". Ось і на цей раз глава міністерства сказала буквально пару фраз, а вже хочеться перепитати: ви добре себе почуваєте?

Почнемо з того, що за станом на 1 липня 2021 року середня пенсія в Україні становила 3778,8 грн в місяць. Ніхто не знає, як українські старі виживають (або доживають) на ці гроші - це якась всеукраїнська загадка. І ось ми чуємо від нашого міністра соціальної (!) Політики, що ці жалюгідні кілька тисяч, виявляється, призначені не тільки самим старим, але і на підтримку сімей, в яких вони живуть!

Тобто замість створення конкурентної економіки, яку будують уже більше 30 років, замість створення хоча б "середньооплачуваних" робочих місць, замість хоч якийсь соціальної та податкової підтримки уряд з розумним виглядом нам віщає, що накинув по 300-500 грн пенсіонерам - це і є "підтримка доходів сімей". А попутно нам готують черговий локдаун, щоб вже остаточно добити тих, хто не загнулася в попередні півтора року.

Крім того, абсолютно незрозуміло, як цей образ "пенсіонерів-годувальників" узгоджується з недавньою заявою міністра фінансів України Сергія Марченка про те, що сьогоднішнім 40-річним пенсія не світить взагалі.

Треба сказати, що у нас і раніше радикально протилежні заяви влади були не рідкість, але зараз це вже досягло масштабів справжньої епідемії. І якщо раніше говорили "права рука не знає, що робить ліва", то сьогодні складається враження, що не тільки руки, але і півкулі мозку у чиновників працюють абсолютно автономно. Плюралізм думок в одній голові.

За прикладами цього "плюралізму" далеко ходити не треба. Ми живемо в дивовижний час, коли тарифи постійно "знижуються", але суми в платіжках чомусь неухильно ростуть.

Коли статистичні зарплати досягають максимальних значень за всю історію, а в ході опитувань громадяни країни говорять, що за останній рік жити стало ще гірше.

Коли ми всіма фібрами душі проти російського "брудного газу" і при цьому закликаємо Європу і США допомогти нам у збереженні його транзиту.

Коли у інвесторів віджимають бізнес, і при цьому досить щиро називають Українуінвестиційно привабливою країною.

Коли високі чиновники їздять по світу з простягнутою рукою, випрошуючи хоч що-небудь "на реформи", але при цьому президент цілком серйозно заявляє, що без України НАТО і ЄС будуть слабкіше.

Це як пояснити?

І яке щастя, що більшість ідей, які прилітають нашої влади в голову, так і залишаються нереалізованими, інакше ми цілком могли б заснути в Україні, а прокинутися в Русь-Україну, а то і зовсім в Rus-Ukraine, адже кирилицю б до ранку теж скасували.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Формула "покращення": підняти ціни в два рази, а потім знизити на копійки

Новини по темі: Депутати законопроект