Завантажити ще

Рецепт "сильної економіки" від Вітренко: їдьте в Польщу!

Рецепт
Фото: facebook.com/yuriy.vitrenko

Схоже, Юрій Вітренко наполегливо претендує на лаври Милованова. Але якщо останній прямо визнає себе дебілом, то Вітренко з "камінг-аутом" не поспішає.

Втім, події останніх днів показують, що це визнання вже буде без потреби - все гранично ясно і так.

Наталя Мичковська.

Минулого тижня у і. о. міністра енергетики Юрія Вітренка пройшла нарада з проблематики Східного ГЗК - єдиного в Україні підприємства з видобутку та переробки уранової руди. Там склалася дуже непроста ситуація з боргами по зарплатах, що призвело до протестів.

Вітренко запропонував вирішити проблему радикально - закрити підприємство (тобто фактично ліквідувати видобуток урану в Україні), пояснивши: він виконує обов'язки міністра енергетики, а не міністра соціальної політики, так що турбуватися про нових безробітних - не його завдання. Чи не налякала "недоміністра" і перспектива того, що колишні працівники ГЗК поповнять ряди заробітчан. На його думку, це навіть добре: українці в Польщі отримають можливість заробляти, реалізовувати свій потенціал, а країна залишиться з уже звичним джерелом валюти у вигляді грошей трудових мігрантів, які вони будуть надсилати додому.

"Щоб бути багатими як нація, нам потрібно розуміти, що якщо десь простіше і дешевше вирощувати банани, то вирощувати їх потрібно не в Україні. Якщо десь простіше і дешевше добувати урановий концентрат, для того щоб Україна була багатою, добувати його потрібно не в Україні ", - трохи поумнічать Вітренко. А на зауваження свого співрозмовника щодо того, що, врешті-решт, в Україні просто нічого не буде проводитися, тому що це не вигідно, парирував: будемо займатися сільським господарством.

Треба віддати належне нашим чиновникам: незважаючи на те що ми вже не перший рік живемо в країні політичного абсурду, їм все ще вдається нас дивувати. І головне здивування полягає в тому, що двічі невдаха Вітренко, який спить і бачить своє віце-прем'єрство, навіть не вважає за потрібне здатися "білим і пухнастим" хоча б до призначення на посаду.

Нахабство і цинізм цієї людини зашкалюють. Однією рукою він гребе під себе мільйони доларів у вигляді премій за роботу на держпосади і пересилає їх мамі, а інший вказує нам, громадянам України, на двері - мовляв, ви цій країні не потрібні, їй потрібні тільки ваші переклади заробітчан. Серйозно, пан Вітренко? А хто ви такий, щоб розкидатися направо і наліво українськими підприємствами і людьми?

Зрозуміло, що нахабства людині, якого двічі виперли через двері, а він тепер лізе у вікно, не позичати. Але навіть до такого нахабства повинно ж покладатися хоч трохи здорового глузду і розуму. Не можна всіх навколо вважати ідіотами, які не можуть зрозуміти, що посили "багата нація" і "будемо займатися сільським господарством" між собою не узгоджуються від слова "зовсім".

І навіть адептам Вітренко, які вважають, що (мабуть, використовую евфемізм) свої премії він не "накачав, а заробив", вже, по-моєму, очевидно: план "геніального менеджера" зовсім не в тому, щоб зробити націю багатшою, а в тому, щоб всіх випровадити до Польщі на роботи, а тут по-швидкому дораспродать те, що ще не дораспродалі, і доразваліть те, що ще не доразвалілі.

На закінчення я хочу звернутися до пана Вітренко: ця країна вас вже не "тягне". Знайдіть собі якусь багатший. До того ж подивіться на питання ширше і зрозумійте: ви сьогодні в общем-то перебуваєте в тому ж положенні, що і працівники ГЗК. Незважаючи на всі ваші заяви про те, що ви отримуєте ринкову зарплату в "Нафтогазі", після звільнення вас ніхто на роботу брати не поспішає. Причому ні на яку зарплату, не кажучи про ринкову. Ви ж не можете бути "і. О." вічно?

Так, може, вам, слідуючи власним раді, самому відправитися в Польщу на заробітки? Там ви отримаєте можливість заробляти, реалізовувати свій потенціал, та й для своєї країни станете звичним джерелом валюти.

Ви ж будете надсилати в Україну свої заробітчанські гроші, адже правда, пан Вітренко?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Вас пригнічують субсидії? В уряді думають про вас!