Завантажити ще

Студія Хаяо Міядзакі отримала "Золоту пальмову гілку" – вперше в історії Каннського кінофестивалю

Студія Хаяо Міядзакі отримала
Фото: Pascal Le Segretain/Getty Images

Анімаційна студія Studio Ghibli японського режисера Хаяо Міядзакі та продюсера Тосіо Судзукі отримала почесну "Золоту пальмову гілку" Каннського кінофестивалю за заслуги та внесок у кінематограф. З моменту проведення кіноогляду це перша нагорода, яку вручили безпосередньо студії, а не актору, режисеру чи продюсеру.

Нагороду з рук члена цьогорічного  журі Хуана Антоніо Байони та президента фестивалю Ірис Кноблох отримав старший син кінодіяча, мультиплікатор Горо Міядзакі. Сам аніматор не був присутній на церемонії, але виступив із відеозверненням, записаним у Японії.

Перед врученням нагороди глядачам також показали документальний фільм Каку Аракави "Хаяо Міядзакі і чапля", який раніше не демонструвався. Стрічка розповідає про процес створення режисером останнього мультфільму "Хлопчик та чапля", який отримав цього року премію "Оскар", і зачіпає цілу низку глибоких тем, у тому числі  недовгий вихід режисера на пенсію, проблеми з пам'яттю і жалобу після смерті співзасновника Studio Ghibli Ісао Такахати. 83-річний майстер японської анімації працював над цим проєктом останні сім років.

Студія Studio Ghibli була заснована в 1985 році трьома друзями - Хаяо Міядзакі, Ісао Такахатою та Тосіо Судзукі. У 2003 році проєкт студії та Хаяо Міядзакі "Віднесені привидами" виграв "Оскар" за "найкращий анімаційний повнометражний фільм" та отримав "Золотого ведмедя" на Берлінському кінофестивалі. Команда також працювала над такими анімаційними мультфільмами, як "Принцеса Мононоке", "Мій сусід Тоторо", "Рибка Поньо", "Небесний замок Лапута" та "Мандрівний замок".

Фото: Pascal Le Segretain/Getty Images

Фото: Pascal Le Segretain/Getty Images