16 червня
Завантажити ще

Білоруський доброволець Янкі розповів Раміні Есхакзай, чи отримав український паспорт

Білоруський доброволець Янкі розповів Раміні Есхакзай, чи отримав український паспорт

Білоруський доброволець Ігор Янков із позивним "Янкі" вважає, що Україна має надавати громадянство іноземцям, котрі воюють на її боці. В інтерв'ю Раміні Есхакзай він розповів, що досі не отримав український паспорт.

- Я не отримував громадянство. Все на тій само стадії. І в мене не білоруський паспорт, у мене трохи інша ситуація на відміну від інших білорусів. Вважаю, що кожен доброволець, який бере участь у війні за Україну, має отримувати громадянство, правила повинні змінюватися. Вони заслуговують більше на громадянство, ніж будь-який ухилянт, - сказав Янкі.

У 2023 році Янков в інтерв'ю YouTube-каналу "Максимальний галас" розповідав, що приїхав до України у 2020 році після участі у масових протестах проти Олександра Лукашенка і отримав додатковий захист. Цей статус дозволяє йому жити в Україні та мати фактично усі права, що й українські громадяни. Янкі регулярно говорить про необхідність розробки закону, який би надавав українське громадянство іноземцям, котрі воюють за Україну.

Янкі пішов на фронт після повномасштабного вторгнення. Він очолив білоруський підрозділ в українському добровольчому батальйоні «Братство", а згодом створив Білоруський добровольчий корпус.