28 травня
Завантажити ще

Режисер "Бригади" хоче зняти фільм про Анну Ярославну з іноземними акторами

Режисер

Російський режисер Олексій Сидоров ("Бригада", "Бой с тенью") та кінокомпанія Микити Міхалкова "ТРИТЭ" хочуть зняти художній фільм про королеву Франції А́нну Яросла́вну, доньку київського князя Ярослава Мудрого. Інформацію про кастинг росіяни розмістили на міжнародних ресурсах. На це звернула увагу українська кастинг-директор Алла Самойленко.

- Тут потрібна допомога колективного розуму. Я писатиму на європейські ресурси , які розмістили цей кастинг. Поки що це дві платформи. Мені здається, було б доречно опублікувати нашу думку про цю чергову спробу присвоєння нашої історії в якихось іноземних медіа. Яка була б мета - щоб іноземні актори не пішли зніматися. Ну і, скориставшись моментом, звернути увагу світової спільноти на крадіжку як основу росіянської ідентичності, - написала Самойленко у фейсбуці.

Згідно з інформацією про кастинг, зйомки плануються з липня по листопад 2024 року. Сюжет розповідає історію кохання між Анною та воїном Остромиром, який супроводжував її до Франції, де вона мала вийти заміж за короля Генріха.

У 2017 році під час візиту до Парижа російський диктатор Володимир Путін назвав шлюб Анни Ярославни з королем Франції фактичним "початком російсько-французьких відносин". Ця фраза тоді викликала шквал обурення в українському інформпросторі.