28501
0
26 лютого
Завантажити ще

Ліна Костенко підписала книгу студентці з Харкова, яка вийшла на пікет проти концерту Лободи

Ліна Костенко підписала книгу студентці з Харкова, яка вийшла на пікет проти концерту Лободи
Фото: ukrinform.ua

Українська письменниця та поетеса Ліна Костенко подарувала книгу студентці з Харкова Дар'ї Вдовенко, яка у червні вийшла на одиночний пікет проти виступу Світлани Лободи. Збірку поезій з підписом від поетеси Дар'ї передали журналісти видання "Укрінформ".

У книзі, наданій видавництвом "Абабагаламага", Костенко побажала Дар'ї "щасливої ​​долі та світлих горизонтів буття", а її рідному "Харкову - відродження".

За словами дівчини, після інциденту вона отримала підтримку від українців, а також солодощі та подарунки. Серед них книги від письменників Руслана та Людмили Горових, Андрія Кокотюха, Вахтанга Кіпіані.

- Дуже цікавою для мене стала книга про Марію Примаченко - з її життєписом і роботами. Це дуже красиве колекційне видання, яке подарував Олексій Данілов, секретар РНБО. Звичайно, була несподіванка. Ще маю подарунок від Любові Загоровської, укладачки книги “Моя УПА”, якою я цікавилася і саме збиралася придбати, - зауважила Дар'я.

Наразі дівчина сконцентрована на навчанні. Цього літа Вдовенко вступила до Харківської державної академії дизайну та мистецтв і навчається за спеціальністю "Станковий живопис". Дар'я додала, що не шкодує про акцію протесту, але увага суспільства все ж таки викликає суперечливі почуття.

Наприкінці червня Світлана Лобода дала вуличний концерт біля фонтана поряд із Харківським зоопарком. Послухати співачку прийшли кілька сотень людей і дівчина з плакатом "Харків без Лободи". Побачивши Дар'ю з плакатом, артистка обійняла дівчину зі словами «Моя хороша, ну хто тебе підіслав, хто тобі дав гроші, ну хто?», що викликало хвилю критики у соцмережах. Пізніше зірка записала відеозвернення, в якому вибачилася за свій вчинок. Виконавиця уточнила, що таким чином намагалася пожартувати та розрядити атмосферу на концерті. Водночас артистка наголосила, що хоче бути корисною для України, але розуміє, що до неї багато запитань щодо минулого. Сама ж авторка плаката сказала, що у щирість слів співачки не вірить, бо її поведінка на концерті свідчила про протилежне.

Фото: ukrinform.ua

Фото: ukrinform.ua