24 липня
Завантажити ще

Український фестиваль у Варшаві опинився під загрозою зриву через участь російських спонсорів

Український фестиваль у Варшаві опинився під загрозою зриву через участь російських спонсорів

Українські артисти Океан Ельзи, The Hardkiss, Yaktak, Alyona Alyona, Дантес, Вельбой та Kola можуть відмовитися від виступу на фестивалі Easy Busy Fest у Варшаві 26 серпня, якщо підтвердиться причетність росіян до його організації. На проблему зі спонсорами фестивалю звернула увагу засновниця організації Stand with Ukraine foundation Наталка Панченко. 

- Спонсори цього заходу - MixMerkt та Monolith. Ці обидва бренди належать до одних власників. Вихідців із Росії та, здається, Казахстану, які зареєстрували бізнес у Німеччині і відомі тим, що мають у Європі мережу «Russian shops», яка цього року заходить у Польщу. Саме так. Не українських, не східноєвропейських і не ще якихось там товарів, як вони намагались писати у прес-релізах, а саме російських товарів. Частина з них виготовляється у Росії, а частина в Німеччині за російською рецептурою і під російськими брендами. На польському сайті вони свідомо вводять споживачів в оману, - написала Панченко. 

У коментарях під постом більшість заявлених у фестивалі артистів написали, що з ними не погоджували участь цих спонсорів. 

На сторінці фестивалю Easy Busy Fest заявили, що компанія Monolith оплатила зовнішню рекламу у Варшаві і більше ніякого відношення до події не має. Організатори закликали українських артистів не відмовлятися від участі.

- Група Monolith частково оплатила нам зовнішню рекламу у Варшаві і більше НІЯКОГО відношення до фесту вони не мають. Ми перевірили інформацію, яку опубліковала Наталія Панченко, і декларуємо, що припиняємо в цей момент всю співпрацю з компаніями (Monolith та MixMarkt) і чекаємо на їх офіційне звернення. Будь ласка, давайте збережемо цей фестиваль і не припинимо допомогу Україні. Як ми декларували на самому початку, частину коштів з продажу квитків ми передамо фондам на допомогу та опублікуємо всі звіти, - сказано на сторінці Easy Busy Fest в Інстаграмі.

Фестиваль за участі українських артистів організовує компанія Vpiska.pl. Він має пройти 26 серпня. Подія позиціонується як благодійна, гроші обіцяють передати на допомогу українцям.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Easy Busy Fest (@easybusyfest)