Завантажити ще

Etnodim та Музей Івана Гончара створили колекцію вишиванок на основі орнаментів XVIII-XX століть

Etnodim та Музей Івана Гончара створили колекцію вишиванок на основі орнаментів XVIII-XX століть
Фото: etnodim.ua

Український бренд Etnodim спільно з Національним центром народної культури "Музей Івана Гончара" випустив колекцію вишиванок із унікальними орнаментами XVIII-XX століть. Протягом кількох місяців дизайнери досліджували вишивку на маленьких шматочках тканини, що зберігається у музеї та не підлягає відновленню. Загалом у колекції центру налічує близько 700 зразків фрагментів вишивки та ткацтва сорочок, рушників та окремих зразків технік.

- Колекція фрагментів ілюструє різноманіття технік та орнаментів різних регіонів України, що дозволяє нам уявити, якою була втрачена річ, та відтворити її. В останні роки інтерес до традиційного одягу постійно зростає, і саме музейна колекція має стати джерелом натхнення для творчих інтерпретацій та рішень в оздобленні сучасних речей, – зазначили працівники музею.

З цих матеріалів було розроблено сучасні сорочки Київського, Чернігівського, Полтавського, Харківського, Житомирського, Рівненського, Одеського, Івано-Франківського, Тернопільського, Закарпатського, Львівського, Вінницького та Волинського регіонів. Загалом у колекції бренду представлено десять жіночих вишиванок, один жилет, п'ять суконь та дев'ять чоловічих сорочок.

На офіційному сайті бренду зазначено, що вартість жіночих вишиванок становить від 7 до 14 тисяч гривень залежно від орнаменту, а сукні-вишиванки - від 9,5 до 14,5 тисяч гривень, а чоловічі сорочки - від 5 до 9 тисяч гривень.

Фото
Фото
12 Липня 202312:10

 

 

Новини по темі: Мода Вишиванки