Завантажити ще

Головний приз Каннського кінофестивалю втретє за 76 років отримала жінка-режисер

Головний приз Каннського кінофестивалю втретє за 76 років отримала жінка-режисер
Фото: REUTERS/Eric Gaillard

“Золоту пальмову гілку” на 76-му Каннському кінофестивалі отримав фільм "Траєкторія падіння" французької режисерки Жюстін Тріє. Жінка втретє в історії отримала головний приз Каннського кінофестивалю. 44-річній Жюстін Тріє його вручила 85-річна американська акторка Джейн Фонда.

У стрічці "Траєкторія падіння" розповідається про жінку-письменницю, яка стала підозрюваною у смерті свого чоловіка-вчителя. У суді жінці доводиться стикнутися з тим, що усі особисті історії стануть розглядати, ніби під мікроскопом. Єдиний свідок у справі - 11-річний незрячий син, який починає сумніватися у невинності матері. Головну роль у фільмі зіграла 45-річна німецька акторка Сандра Гюллер. 

Гран-прі Каннського кінофестивалю отримала картина Джонатана Глейзера "Зона інтересів". Це екранізація роману англійського письменника Мартіна Аміса, який помер під час Каннського фестивалю. Фільм розповідає про особисте життя німецького коменданта в Освенцімі.

Найкращим актором став Кодзі Якусе за роль робітника з Токіо у фільмі Віма Вендерса "Ідеальні дні". Персонаж чистить громадські туалети, залишаючи собі вільний час для читання книг, вирощування дерев та спостереження за людьми. Найкращою актрисою стала Мерве Дідзар з Туреччини за роль вчительки сільської школи в фільмі Нурі Більге Джейлана "Про суху траву".

Каннський кінофестиваль тривав з 16 травня до 27 травня. На церемонії відкриття 79-річна французька акторка Катрін Деньов зачитала вірш Лесі Українки. Почесні "Золоті пальмові гілки" отримали 78-річний американський актор Майкл Дуглас та 80-річний американський актор Гаррісон Форд.

Новини по темі: Каннський фестиваль