Завантажити ще

Член українського журі на "Євробаченні-2023" Євген Хмара: Плагіат мав місце у пісні Лорін

Член українського журі на

Українське національне журі віддало найвищий бал на "Євробаченні-2023" співачці Лорін зі Швеції, яка виграла конкурс вдруге. Проте її конкурсну пісню Tattoo ще до фіналу звинувачували у плагіаті одразу декількох треків, серед яких і хіт "В плену" української співачки Міки Ньютон. Після перемоги Лорін єврофани навіть створили петицію, щоб скасувати голосування журі у фіналі "Євробачення" (на момент публікації її підписали 18 тисяч людей).

Ми запитали у одного із членів національного журі  - музиканта та піаніста Євгена Хмари, що він думає про скандал із плагіатом та чи не вплинув він на його оцінку конкурсної пісні Лорін.

- Як професійний музикант, я можу сказати, що плагіат мав місце у пісні Лорін. Якщо говорити професійною мовою, то Лорін дуже часто використовує четверту ступінь і звідти відбудовує секвенціальний рух. Це певний "підпис артиста". Все дуже відносно. Скажімо, це одна сторона медалі, але є й інша. Вона полягає у тому, що нот лише 12, хоча прийнято вважати, що їх 7. Дійсно, мені здається, що дуже складно написати щось настільки принципово нове, щоб абсолютно ні на що це не було схоже. Вся музика має право на існування. Я думаю, що на "Євробаченні" потужно працюють юристи, і якби це був стовідсотковий плагіат, його просто-напросто не допустили б до участі в пісенному шоу.

Чи змінилася б моя думка [якби я знав про скандал с плагіатом]? Я прийшов на перегляд шоу "абсолютно чистим білим аркушем", тобто принципово не дивився і не слухав номери до цього. Мені було дуже цікаво перший раз почути пісні й зробити якісь відмітки. Дійсно, мотив пісні був дуже схожий на трек Міки Ньютон. Ми, як члени жюрі, одразу це побачили. Але я повторюся: настільки мало нот, багато артистів і ще більше музики, що питання плагіату на сьогодні має дуже багато факторів, - розповів у коментарі KP.UA Євген Хмара.

KP.UA також звернулася до інших членів національного журі за коментарем - Фоззі, Світлани Тарабарової, Тоні Матвієнко та Олега Собчука.

Новини по темі: Євробачення Євген Хмара