19 червня
Завантажити ще

Руперт Мердок “збіднів” після звільнення скандального ведучого Fox News Такера Карлсона

Руперт Мердок “збіднів” після звільнення скандального ведучого Fox News Такера Карлсона
Фото: REUTERS/Brendan McDermid

Ринкова капіталізація компанії Fox Руперта Мердока впала на 700 млн доларів після звільнення ведучого Такера Карлсона. Про це повідомив Forbes USA. Акції Fox Corporation класу А впали на 5,6% за 30 хвилин після того, як Fox News оголосив про звільнення зірки телеканалу.

За оцінками Forbes, власний капітал виконавчого голови Fox Corp Руперта Мердока упав на 182 млн доларів. 92-річний медіамагнат посідає 99-те місце у списку найбагатших людей світу.

Fox News оголосив про звільнення Такера Карлсона, якого  в Україні називають “американським Соловйовим”, у понеділок, 24 квітня. Телеканал не назвав причину. За даними Los Angeles Times, рiшення ухвалив голова Fox Corp. Руперт Мердок. The Washington Post написав, що це повʼязано з гнівними коментарями Карлсона про керівництво Fox News. Серед інших можливих причин - позов про наклеп, поданий виробником машин для голосування Dominion Voting Systems та позов про дискримінацію за ознакою статі від колишнього продюсера.

Такер Карлсон був найрейтинговішим та найскандальнішим ведучим Fox. Вечірня програма Tucker Carlson Tonight збирала найбільшу аудиторію серед кабельних новин. У той же час Карлсон розповсюджував дезінформацію Дональда Трампа про вибори президента США 2020 року, про напад на Капітолій 6 січня 2021 року, а також тези російської пропаганди. Зокрема, ведучий називав президента України Володимира Зеленського “маріонеткою” адміністрації президента США Джо Байдена.

Такер Карлсон почав працювати в Fox в 2009 році, отримав місце в прайм-тайм в 2016 році. Останнє шоу Карлсона вийшло в п'ятницю, останніми словами ведучого були: «Ми повернемося в понеділок». В останні тижні Такер Карлсон був одним із небагатьох, хто брав інтерв'ю у колишнього президента США Дональда Трампа та власника Tesla Ілона Маска.

14 березня 2023 року президент України Володимир Зеленський розповів, що провів розмову з Рупертом Мердоком.