Завантажити ще

Євген Янович відмінив тур зі Спартаком Субботою та закрив проєкт "Подкаст терапія"

Євген Янович відмінив тур зі Спартаком Субботою та закрив проєкт
Фото: instagram.com/yanovychzhenya/

Актор Євген Янович заявив, що через звинувачення психолога Спартака Субботи у шарлатанстві він скасував вихід нових епізодів спільного YouTube-шоу "Подкаст терапія" та тур містами України на його основі.

- Я прочитав всю текстову версію розслідування. Із наведених там фактів я знав про ГО «Українська академія наук» і роботу в «Інституті когнітивного моделювання». Все інше, як і для вас, це нова інформація. Мені складно зробити висновки про все розслідування в дану секунду. Але є рішення, які я прийняв наразі і вони остаточні. Завтра (13 квітня) о 9:00 не вийде новий випуск «Подкаст терапії». В понеділок (17 квітня) ніхто не поїде в тур. Наразі Коля займається цим питанням. Всі кошти будуть повернені. А чи вийде взагалі колись «Подкаст терапія»? Ні, - написав Янович.

Янович заявив, що буде суд, "який має розставити все на свої місця". Актор не уточнив, хто конкретно буде позиватися, проте Спартак Суббота у відеозверненні натякав, що готує заяву про наклеп.

"Подкаст терапія" - це спільний проєкт Спартака Субботи та Євгена Яновича. Починаючи з 31 травня 2022 року вийшло 86 епізодів подкасту, середня кількість переглядів - 400-500 тисяч на кожному випуску.

Розслідування про Спартака Субботу вийшло 11 квітня на YouTube-каналі психотерапевта Іллі Полудьонного та у медіа "Свідомі". Полудьонний назвав Субботу "брехуном, шахраєм та самозванцем". У розслідуванні стверджується, що Суббота брехав про науковий ступінь та наявність медичної освіти, і нібито мав сексуальні стосунки із клієнтками.

Суббота у відповідь на розслідування заявив, що надавав клієнтам підтвердження своєї освіти при потребі, а інформації про дипломи немає у вільному доступі, тому що вона підпадає під захист персональних даних. Де конкретно Суббота здобував освіту і яку саме - він не уточнив. Звинувачення у неетичній поведінці назвав наклепом.

У 2023 році у видавництві "Віхола" вийшла книжка Субботи «Припини це. Як розпізнати насильство та протидіяти йому». Після звинувачень у шарлатанстві видавництво заявило, що звернулося до Спартака з проханням пояснити усі викладені у статті факти.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Женя Янович (@yanovychzhenya)

Новини по темі: психологія