Завантажити ще

Принцеса Іспанії пройде військове навчання, щоб стати верховною головнокомандувачкою

Принцеса Іспанії пройде військове навчання, щоб стати верховною головнокомандувачкою
Фото: Carlos Alvarez/Getty Images

Дочка короля Іспанії Філіпа VI, 17-річна принцеса Леонор, пройде трирічне навчання військової справи. Про це заявила міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес у ході прес-конференції, передає People.

– Сьогодні на засіданні Кабінету міністрів ми затвердили королівський указ, метою якого є структурування військової підготовки та кар'єри принцеси Леонор Роблес. Це показує, що коли настане час, у нас буде верховний головнокомандувач — жінка. І останніми роками ми доклали великих зусиль для включення жінок до Збройних сил, - повідомила Роблес.

Як зазначила іспанський міністр, королівським спадкоємцям престолу необхідно мати військове минуле і військову кар'єру в усіх парламентських монархіях.

- Це важливий крок у житті Її Королівської Високості... до керівництва нашою країною, - наголосила вона.

За даними Роблес, навчання принцеси розпочнеться у серпні 2023 року в Загальновоєнній академії в Сарагосі після того, як вона завершить навчання в Атлантичному коледжі UWC в Уельсі. У 2024-2025 роках королівська спадкоємиця проходитиме військову підготовку у військово-морських силах і виконуватиме обов'язки мічмана у Військово-морській школі в Марині, зокрема на борту навчального корабля «Хуан Себастьян де Елькано». Третій рік служби кронпринцеса проведе у Генеральній академії Військово-повітряних сил у Сан-Хав'єрі як прапорщиця.

Кронпринцеса Леонор, принцеса Астурійська - старша з двох доньок короля Філіпа VI і королеви Летиції. Як перша в черзі на престол Бурбонів, вона стане верховним головнокомандувачем збройних сил Іспанії, коли її батько піде у відставку або помре.

Новини по темі: Іспанія королівська сім'я