Завантажити ще

Український режисер обурилася зйомками росіянина Молочнікова про сиріт із Бахмута

Український режисер обурилася зйомками росіянина Молочнікова про сиріт із Бахмута
Фото: instagram.com/kislomolochniy

Російський режисер Олександр Молочніков 16-18 березня буде знімати під Києвом фільм про сиріт з Бахмута. Про це 13 березня заявила український кінорежисер, лауреат премії Шевченка цього року Ірина Цілик.

- Алєксандр Молочніков планує знімати свій ігровий короткий метр про дітей з Бахмута у найближчі дні під Києвом, він з оператором уже в Україні і намагається швидко зібрати українську команду та провести зйомки в реальній локації – зруйнованому будинку, - написала Цілик на своїй сторінці у фейсбуці.

За словами режисера, це є етичним злочином. Цілик стверджує, що дітей запрошують взяти участь у кастингу, але їхнім батькам не кажуть про те, що режисер – росіянин.

Ірина Цілик додала, що український художник-постановник Іван Левченко розповів їй, що до нього звернувся Молочніков із пропозицію працювати на проєкті. Левченко записав їхню розмову, під час якої росіянин нібито сказав, що має підтримку Офіса президента та отримав прескарти для себе й оператора. 

За версією кінопродюсера Ігоря Савиченка, яку він залишив у коментарях, Олександр Молочніков не має підтримки Офіса президента і лише звʼязався з “дівчиною з ОП”, яка займається іноземними зйомками, та “отримав процедуру”. Продюсер припустив, що Молочніков отримав дозвіл як представник американського медіа, оскільки має паспорт США.

22 лютого 2023 року Молочніков попросив підписників з України написати йому про реакції дітей на війну. У вересні 2022 року Олександр Молочніков дав інтерв'ю журналісту Юрію Дудю. Він розповів, що вступив до Колумбійського університету в Нью-Йорку вивчати режисуру. У Молочнікова з дитинства є американське громадянство, тому що він півтора року жив у США разом з мамою та ходив до американської школи, а його вітчим працював у американській компанії в Росії. У Росії Молочнікова “скасували” за критику російського вторгнення до України.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Molochnikov (@kislomolochniy)