Завантажити ще

Продюсер "Будинку зі скалок" прокоментував присудження “Оскара” фільму “Навальний”

Продюсер
Фото: facebook.com/azad.safarov

Другий режисер "Будинку зі скалок" та його продюсер Азад Сафаров прокоментував присудження “Оскара-2023” фільму “Навальний”. За словами Сафарова, минулий вечір ще раз довів дієвість російської пропаганди.

- Друзі, мені дуже шкода, що ми не змогли принести Оскар Україні. Ми дуже хотіли подарувати маленьку радість українцям в ці важкі часи. Ми дуже вірили в це і боролись до останнього. Ми мали виграти не тому, що ми з України, а тому що фільм глибокий, цінний і талановито знятий данським режисером Сімоном Леренґом Вільмонтом і зроблений крутою командою. Але сьогоднішній вечір ще раз довів, що російська пропаганда дуже добре діє і вміє розкручувати псевдо героїв там, де героїв нема. А значить у нас ще багато роботи, - написав він на своїй сторінці у фейсбуці.

Сафаров додав, що за останні 10 днів у США члени команди фільму всюди говорили про російську війну проти України, російські злочини та фейки. Серед них були дві героїні фільму з тимчасово окупованого Росією Лисичанську в Сєвєродонецькому районі Луганської області Маргарита Миколаївна і Ольга Вікторівна.

- Нас усюди вітали, підтримували, обіймали і розпитували все про все про Україну. Американці дійсно дуже і дуже переживають за Україну. Ми українці, ми не ображаємось. Ми боремось. Ми, як і багато крутих українських режисерів і продюсерів, робитимемо все, щоб в Україні було не лише Оскар, а і багато інших нагород. Ми українці, ми не здаємось. Ми боремось далі, - заявив помічник режисера.

Азад Сафаров повідомив, що команда з нетерпінням чекає повернення додому. Він також подякував посольству України в США та українсько-американській громадській організації “Разом” за підтримку в поїздці української команди фільму до США.

Кращим повнометражним документальним фільмом на премії "Оскар-2023" став фільм Navalny канадського режисера Деніела Роера. Фільм "Будинок зі скалок" данського режисера Сімона Леренґа Вільмонта розповідає про дитячий будинок у Лисичанську. Він створений у копродукції України, Данії, Швеції та Фінляндії, за підтримки Держкіно. 9 березня фільм вийшов в український прокат.