Завантажити ще

Помер 12-разовий володар «Греммі» саксофоніст Вейн Шортер

Помер 12-разовий володар «Греммі» саксофоніст Вейн Шортер
Фото: Rick Diamond/Getty Images

У Лос-Анджелесі на 90 році життя помер джазовий саксофоніст та композитор Вейн Шортер. Новину про смерть музиканта підтвердив The New York Times його агент.

За даними видання, Шортер помер у четвер, 2 березня, у лікарні. Що спричинило його смерть - не повідомляється.

- Композитор-провидець, саксофоніст, художник, відданий буддист, відданий чоловік, батько і дідусь Вейн Шортер вирушив у нову подорож як частину свого надзвичайного життя - залишив землю, якою ми її знаємо, у пошуках безлічі нових викликів та творчості. Можливостей. Завжди допитливий і невтомний дослідник - завжди безстрашний і пристрасний новатор, Вейн Шортер залишив незабутній слід у розвитку музики за останні півстоліття, - йдеться у заяві сім'ї.

За свою музичну кар'єру Шортер був учасником бенду Jazz Messengers, виступав у квінтеті джазового трубача Майлза Девіса, а в 70-х був одним із засновників джаз-ф'южн гурту Weather Report. Вейн відомий тим, що змішував джаз з іншими музичними напрямками, такими як латино та рок. Музикант був 12-кратним володарем "Греммі". У 2015 році Шортер був одним із семи артистів, які отримали почесну статуетку "Греммі" за Видатні життєві досягнення.

Артист тричі був одружений. У 60-х був одружений з Теруко Накагамі, яка народила йому дочку Міяко. У 1970 році одружився з дівчиною на ім'я Ганна Марія Патрісіо. Подружжя мала доньку Іска, яка померла від генералізованого тоніко-клонічного нападу в 14 років. Після загибелі другої дружини Вейн одружився з її подругою Кароліною Дос Сантос.

 

 

Новини по темі: джаз Втрати