Завантажити ще

На похорон Кікабідзе прибули делегації трьох країн, включно з українським міністром культури

На похорон Кікабідзе прибули делегації трьох країн, включно з українським міністром культури
Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

У Тбілісі поховали грузинського співака, актора та режисера Вахтанга Кікабідзе. Церемонія прощання проходила протягом трьох днів в церкві Кашветі. Труну з тілом артиста винесли із Великої зали філармонії та поховали на кладовищі Вері поруч з могилами матері та дружини, що померла в 2021 році. Від української сторони на церемонії прощання з Кікабідзе був міністр культури Олександр Ткаченко, який зачитав співчуття від Президента Володимира Зеленського.

- Його відданість справі життя, мудрість, невичерпна енергія, доброта були прикладом для всіх. Українці вдячні Вахтангу Кікабідзе за підтримку у боротьбі проти російського агресора. Ім’я Вахтанга Кікабідзе буде вписане в історію України як великого грузина, який зробив свій внесок у захист незалежності та суверенітету України. Завжди це пам’ятатимемо і ніколи не забудемо, - йдеться у промові українського лідера, присвяченій артисту.

Крім України, на похороні Кікабідзе також були делегації з Вірменії та Азербайджану. Також були представники керівної партії Грузії, яких Кікабідзе дуже критикував через проросійські наративи. Як повідомляє Tbilisi life, з правлячої партії "Грузинська мрія" з артистом прийшли попрощатися голова ГМ Іраклі Кобахідзе, генсек,  мер Тбілісі Каха Каладзе та міністр культури Теа Цулукіані.

На великому екрані позаду труни транслювали короткий фільм з моментів життя артиста, і завершальним кадром став момент нагородження Кікабідзе Володимиром Зеленським у 2021 році. Труна артиста була покрита двома прапорами – грузинським та українським.

Кікабідзе помер 15 січня у віці 84 років. Він критикував нинішню владу Грузії і на минулих виборах був першим номером виборчого списку опозиційної партії ЄНД. В той же час артист підтримував Україну у боротьбі з  вторгненням РФ. У 2014 році артист заявив, що, якби не його вік, він би вирушив до АТО, щоб захищати Україну, а Путіна назвав політиком чорної сили та загарбником.

Кікабідзе з 2008 року не виступав в Росії через її вторгнення в Грузію. Останній концерт, який відбувся на день народження 19 липня, він присвятив Україні. Усі зібрані кошти від концерту він передав на допомогу ЗСУ. 

Похорон Вахтанга Кікабідзе. Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua/

Похорон Вахтанга Кікабідзе. Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua/