Завантажити ще

Джамала повідомила про смерть композитора Круценка: Був першим, кому я подзвонила 24 лютого

Джамала повідомила про смерть композитора Круценка: Був першим, кому я подзвонила 24 лютого
Фото: instagram.com/jamalajaaa

У віці 55 років помер український композитор, виконавець-мультиінструменталіст, продюсер, режиссер та поет Сергій Круценко. Про це на своїй сторінці в інстаграмі повідомила співачка Джамала.

- Помер мій друг та без перебільшення – абсолютний геній. Музикант, композитор, аранжувальник, оркестровщик, поет, режиссер, оператор та батько. Людина, з якою я працювала 1,5 року над масштабним проєктом… Сергій Круценко помер не на фронті, але я записую його смерть на рахунок нашого ворога, бо вони забирають не тільки наше життя, але і руйнують наше психологічне та фізичне здоров‘я…. Він залишався ввесь час у Києві, працюючи між виключеннями світла і ховаючись в бомбосховищі, - розповіла Джамала.

Джамала та Сергій Круценко. Фото: instagram.com/jamalajaaa/

Джамала та Сергій Круценко. Фото: instagram.com/jamalajaaa/

Вона пригадала, що Круценко був першим, кому вона зателефонувала 24 лютого. Він розказав, що залишається в Києві. 

- Він дуже хвилювався. В прямому сенсі, ховав від бомб ввесь матеріал, всю мою музику. І мав завантажити це все з поганим зв‘язком, щоб перекинути на жорсткі диски та файлообмінник.Він розповідав, як залишав будильник на кожні 2 години для того, щоб керувати завантаженням… Два тижня поспіль. Після цього він так хвилювався за дітей, яких потрібно було вивезти… За маму, яка була незрячою. Їй було 83 роки та яку повністю доглядав він, - розповіла співачка.

Джамала додала, що Круценко працював над авторською оперою, фільмом про Бабин Яр і був головним в науковій роботі про дослідження і вплив звуку.  

Сергій Круценко - український композитор, виконавець-мультиінструменталіст, продюсер, режисер, поет та мислитель, спеціаліст з акустичних та візуальних технологій. Створив першу в Україні студію звукозапису, яка здійснює запис акустичних складів для кіно- та аудіофільських релізів у звукових форматах DSD та PCM 384KHz, у всіх сучасних форматах просторового звуку Surround. У період з 2004 по 2006 роки був радником Міністра культури України з питань кіно та музичної політики. Брав активну участь у розробці необхідних документів для вступу України до Eurimages — Європейського стандарту співвиробництва кінопродукту. З 1991 року брав активну участь у розробці та впровадженні законів про авторське право в Україні.

Новини по темі: Втрати