Завантажити ще

Netflix на прохання Мінкульту видалив пост, де назвав Ярослава Мудрого "російським правителем"

Netflix на прохання Мінкульту видалив пост, де назвав Ярослава Мудрого
Фото: instagram.com/netflixvalhalla

Стрімінговий сервіс Netflix видалив пост про проэкт "Вікінги: Вальхалла" у Twitter, де назвав Ярослава Мудрого "королем" та "правителем Північної Росії", на прохання міністра культури Олександра Ткаченка. Співробітники міністерства також працюють над тим, щоб виправити історичні помилки і в серіалі, якщо такі є. Про це глава міністерства повідомив у Facebook.

- По ситуації, що склалась з Netflix, коли нашу Русь (сподіваюсь, що випадково і неумисно) сплутали з росією, а нашого Ярослава Мудрого зробили князем земель Північної росії, є два висновки:

  1. Маємо ще багато роботи в освіченні міжнародної аудиторії про нашу історію;
  2. Тісні контакти з партнерами допомагають вирішити ситуації майже миттєво. Дякую Netflix, окремо регіональному директору Алексу Лонгу.

Що там в самому серіалі - ще з’ясовуємо. Але сподіваюсь, що надалі таких ситуацій буде все менше, - зазначив Ткаченко.

Пізніше в офіційному акаунті серіалу в публікації про Ярослава Мудрого з'явилася позначка "Попередній опис персонажів містив неточності. Він був виправлений нижче. Ярослав Мудрий - войовничий правитель Київської Русі, дядько Олафа та Харальда".

Скандал у мережі викликав пост із анонсом виходу другого сезону серіалу "Вікінги: Вальхалла", де були представлені фотографії з новими персонажами. У сюжеті з'явиться київський князь Ярослав Мурий, роль якого виконав польський актор Марчин Дорочинський (Ферзевий гамбіт). У мережі його представили як "воїна-правителя Північної Росії", чим викликали бурю негативних коментарів. Фоловери провели для стрімінгового сервісу короткий екскурс в історію та розповіли, що Ярослав Мудрий правив Києвом у 1019-1054 роках, коли Росії ще не було. На пост також відреагувало і Міністерство культури та інформаційної політики України. У своєму зверненні до Netflix відомство прикріпило посилання на ролик з історії України від Інституту Національної пам'яті.

Пост спричинив великий скандал. Фото: twitter.com/NetflixValhalla

Пост спричинив великий скандал. Фото: twitter.com/NetflixValhalla

Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua

Фото: facebook.com/oleksandr.tkachenko.ua