Завантажити ще

У соцмережах спалахнув скандал: Netflix назвав Ярослава Мудрого російським правителем

У соцмережах спалахнув скандал: Netflix назвав Ярослава Мудрого російським правителем

Стрімінговий сервіс Netflix оголосив дату виходу другого сезону серіалу «Вікінги: Вальхалла», паралельно опублікувавши у Twitter фотографії з новими персонажами. У одному з постів був показаний Ярослав Мудрий, якого в сервісі назвали «воїном-правителем Північної Росії».

Подібне представлення київського князя  викликало бурю негативних коментарів.  Фоловери провели для стрімінгового сервісу «короткий курс в історію» й розповіли, що Ярослав Мудрий правив Києвом у 1019-1054-х роках, коли Русі ще не було. «РФ була названа Росією у XV столітті, а Москва була заснована у 1147 році. Поки Росія стирає Україну бомбами, ви стираєте історичну точність»,   «Ярослав Мудрий був царем Київської Русі, коли Москва була болотом. Може, не треба намагатися нормалізувати Росію, яка привласнює українську історію в той час, коли Росія чинить геноцид над цією історією?», «Як він міг правити Північною Росією, якщо Росії тоді ще не існувало?», - наголосили підписними.

Пост визвав неабиякий скандал. Фото: twitter.com/NetflixValhalla

Пост визвав неабиякий скандал. Фото: twitter.com/NetflixValhalla

Відреагувало на пост й Міністерство культури інформаційної політики України.

- Ярослав Мудрий був великим князем київським з 1019 року і до своєї смерті. Час, коли Росії взагалі не існувало. Київська Русь – не Росія. Ось стислий урок історії, - йдеться у повідомленні відомства.

До свого посту відомство прикріпило посилання на ролик з історії України від Інституту національної пам'яті.