Завантажити ще

Іноагент, який співає

Іноагент, який співає
Фото: Instagram\Максим Галкін

Як казав Аль Пачіно у фільмі «Адвокат диявола»: «Однозначно марнославство – мій найулюбленіший із гріхів». І тут якраз придумали соцмережі.

Декілька днів поспіль наші «ломи» суперничали один з одним, обговорюючи заяву Алли Пугачової - вважати її іноагентом. У цієї події знайшлися як прибічники, так і противники.

Противники апелювали штампами: «Досить тягнути до нас "руський мир», «А що ця «хороша руська» казала раніше», «Мені начхати на те, що сказала якась там Пугачова»…

Прихильники раділи – «Завалилася остання скріпа», «Путін утреться і зассить відповідати»…

Парад марнославства…

Якщо ви хочете порвати з "руським миром" – почніть із себе, не треба своїми коментарями його до нас тягнути. Якщо вам начхати – то навіщо всім про це розповідати?

Якщо Пугачова - така велика «скріпа», то чому російські війська досі не забралися до себе на батьківщину? Чому Путін з горя не повісився? Ось саме йому і начхати на позицію Пугачової.

Чому взагалі цей пост співачки обговорює Україна, якщо вона його писала не для українців? Там що, звернення до нашого народу? Ні. Я думаю, вона визначилася заради самої себе і пояснила позицію своєму народові, та й то не всьому, а виключно шанувальникам. Цей пост саме для них.

Так, наприклад, мені у 2014 році було важливо почути думку деяких російських, хоча правильніше радянських зірок про події, що відбуваються в Україні. Я дізнався – за деяких порадів, у деяких розчарувався. Все, крапка. Висновки зроблено. Але якщо ці зірки сьогодні раптом змінять свою думку – саме мені вирішувати, насправді вони розкаялися чи на льоту «перевзулися». Це стосунки кумирів та шанувальників. «Ломам» тут робити нічого.

Їхні мотиви прозорі. Без Пугачової їхнє «лідерство у громадській думці» звужується до сміховинних розмірів. Ось якщо Пугачова скаже: «Їжте млинці з лопати» – люди почнуть їсти. Якщо скажуть «ломи» – їх із такою порадою пошлють куди подалі. Доводиться втрачати свою самостійність і чи то підтримувати, чи то лаяти співачку. Тоді частина її слави позначиться й на них.

Марнославство — це дійсно чудовий гріх.