Завантажити ще

За номінацію на "Оскар" від України боротиметься фільм “Клондайк”

За номінацію на
Фото: facebook.com/Klondike / Клондайк

Оскарівський комітет обрав фільм, який представлятиме Україну на премії "Оскар". Це “Клондайк” Марини Ер Горбач, повідомила Українська кіноакадемія. Фільм боротиметься за номінацію у категорії “Найкращий міжнародний повнометражний фільм”. 

- Короткий список претендентів на номінацію буде оголошено 21 грудня, номінантів на «Оскар» — 24 січня 2023 року. Попереду на команду чекають покази академікам, тож бажаємо успіху, - зазначив дистриб'ютор Arthouse Traffic.

Окрім “Клондайка”, у національному відборі брав участь фільм "Снайпер. Білий ворон" Мар'яна Бушана. Світова прем’єра фільму “Клондайк” відбулася на Санденсі - найбільшому фестивалі незалежного кіно в США. Це була перша українська ігрова картина в програмі міжнародного конкурсу фестивалю. Стрічка здобула приз за найкращу режисуру, про фільм написали видання Variety та Vox. 

Фільм «Клондайк» розповідає історію родини, яка опинилася в епіцентрі подій авіакатастрофи рейсу MH17 Malaysia Airlines 17 липня 2014 року в селі Грабове Донецької області. Коли Ірка й Толік очікують на народження першої дитини, війна жорстоко вривається в їхнє життя разом з уламками збитого "Боїнга". Жінка відмовляється евакуюватися, навіть коли село захоплюють озброєні угруповання.

У ролях: Оксана Черкашина («Погані дороги»), Сергій Шадрін («Чорний ворон»), Олег Щербина («Черкаси», «І будуть люди»). В українському прокаті «Клондайк» - з 3 листопада. 

Новини по темі: Оскар фільм