Завантажити ще

Що дивитись у вихідні: українські фільми – комедія, фентезі, детектив

Що дивитись у вихідні: українські фільми – комедія, фентезі, детектив
Фото: Кадр з фільму «Зрадник»

Багато нових українських картин зараз демонструється за кордоном на міжнародних кінофестивалях. Це, звісно, добре, але от українському глядачеві обіцяють показати їх лише після війни. Та і без новинок останніми роками в Україні вийшло чимало достойного. Пропонуємо вам 5 фільмів, щоб переглянути у вихідні.

Чорний козак

Жанр: фентезі, драма

2018 рік

Режисер: Владислав Чабанюк

В ролях: Василь Середенко, Марина Юрчак

Де дивитись: sweet.tv

Сюжет. Чоловік Ганни пішов на війну і там загинув. Вдова зі щойно народженою донькою залишається без засобів до існуваня. До Ганни сватаються, та вона відмовляє численним претендентам, хоч і важко жінці виконувати всю роботу. Та раптом якимось дивом за ніч поле хтось виорав, потім виявилось, що за другу ніч полагоджені ворота… Односельчани називають Ганну відьмою. Ганна йде за порадою до ворожки і  отримує від неї чарівне яйце, що допоможе виявити правду.

І Ганна бачить Чорного козака, який був воїном та за помилку отаман-чаклун прокляв його, щоб той не міг бачити сонячного світла. Він закохався у Ганну, і жінка вирішила зробити неможливе, щоб зняти прокляття.

Знято за мотивами твору Сашка Лірника, саундтреки фільму від «ДахаБраха», «Піккардійської терції», «Гуртоправців».

Зрадник

Жанр: драма, історія

2017 рік

Режисери: Марк Хаммонд, Валеріу Жерегі

В ролях: Григорій Гладій, Андрейс Жагарс, Зоя Барановська, Володимир Міненко, Тимофій Трибунцев, Михайло Голубович, Олексій Вертинський, Віктор Андрієнко, Даша Астаф'єва

Де дивитись: Megogo, sweet.tv

Сюжет. 1971 рік, Одеська кіностудія. Український режисер зняв фільм, щоб показати, якими насправді були події 1920 року у Холодноярській республіці під час окупації України більшовиками. Звісно, такий фільм не можна було випускати. Куратор від КДБ дає наказ переробити фільм на картину про «громадянську війну» і з правильного ракурсу. Це завдання  дістається режисеру-стажерці. Та дівчина розуміє, що повинна захистити і авторське бачення, й історичну правду.

Мої думки тихі - 2

Жанр: лірична комедія

Режисер: Антоніо Лукич («Мої думки тихі»)

В ролях: Андрій Лідаговський, Кароліна Мруга, Ірма Вітовська

Де дивитись: Megogo

Сюжет. Перша частина ліричної комедії Антоніо Лукича про пригоди довготелесого звукооператора Вадика та його мами в пошуках рахівського крижня на Закарпатті визвала в Україні такий фурор, що картину випустили у прокат повторно. Тож на продовження очікували з нетерпінням, але повторенню успіху завадила серія локдаунів і зачинених кінотеатрів.

Нагадаємо (спойлер), чим закінчилась перша частина. Вадик так і не знайшов крижня і не заробив грошей, тож повернувся до Києва. А мама вийшла заміж за бельгійця.

Пройшло декілька років. Вадим живе нормальним життям, у нього є де жити, робота, наречена. Вони мріють купити нову квартиру у столиці. Але раптом під приводом «полікувати зуби» на тиждень з Бельгії приїжджає мама. І її непрості відносини з сином доповнюються конфліктами з майбутньою невісткою. І незабаром з’ясовується, що лікування зубів затягнеться мінімум на півроку, а ще мама категорично проти весілля.

Віденська кава

2022 рік

Жанр: інтелектуальна комедія

Режисер: Володимир Скидько

В ролях: Сергій Федорчук (Фрейд), Віталій Чорний (Сталін), Павло Довгань-Левицький (Троцький), Назар Борушок (Гітлер), Лідія Семесюк (кельнерка)

Де дивитись: Megogo

Сюжет. Якось напередодні Першої світової  в одній із віденських кав’ярень зустрічаються четверо чоловіків – уже знаний психіатр Зиґмунд Фрейд та маловідомий художник-невдаха Адольф Гітлер, провінційний газетяр Лев Троцький та семінаріст Йосип Джугашвілі. Каву їм подає заробітчанка з Галичини, яка уособлює собою Україну і з якою всі четверо фліртують, не здогадуючись, що скоро вершитимуть долю ХХ сторіччя. Тож у фільмі буде і символізм, і психоаналіз, і політика.

Те, що всі вищезгадані відомі персони свого часу одночасно жили у Відні та ще й на сусідніх вулицях – історичний факт.  Тож цілком можливо, що вони могли зустрічатись і в одній кав’ярні.

Знято за однойменною п’єсою Дмитра Корчинського, адже спектакль був дуже популярним, тож режисер вирішим перенести його на екрани, щоб привабити якомога більше публіки. І до речі, дивитись «Віденську каву» вдома набагато зручніше – щоб поставити фільм на паузу та пошукати значення невідомих слів (їх тут буде чимало). Правда, чому автори фільму не завдали собі клопоту зробити бодай трейлер – велика загадка.

Смертельно живий

Жанр: детектив, психологічний трилер

2014 рік

Режисер: Максим Стецков

В ролях: Максим Стецков, Вікторія Варлей, Олександр Гелелес, Олег Примогенов

Де дивитись: Megogo, sweet.tv

Сюжет. Письменнику Семену протягом трьох років надходять смс-повідомлення з передбаченнями. І що дивно – вони збуваються. Семену ніяк не вдається встановити, хто ж йому надсилає ці повідомлення. Можливо, чоловік би й змирився, та останнє смс віщує йому близьку смерть.

Новини по темі: Кіно Кінотеатри фільми