Завантажити ще

Україна перемогла на "Євробаченні-2022"

Україна перемогла на
Фото: REUTERS/Yara Nardi

Переможцем " Євробачення-2022 " став український гурт Kalush Orchestra з піснею про маму "Stefania". За результатами голосування колектив отримав найбільше балів - 631 (від журі 192 та від глядачів 439). На другому місці Великобританія (466), а на третьому – Іспанія (459 балів). Після фіналу Нацвідбору група також лідирувала за букмекерськими ставками з ймовірністю виграшу 62%. Це третя перемога у конкурсі для країни за час її участі у "Євробаченні". У 2004 році конкурс виграла Руслана з піснею "Wild Dances", а у 2016 - Джамала з треком "1944".

Загалом у фіналі виступили 25 країн-учасниць. Представники від України гурт Kalush Orchestra вийшли на сцену під 12 номером. Після виступу колектив англійською закликав допомогти Україні, врятувати Маріуполь та "Азовсталь". Чи пройде "Євробачення" у 2023 році в Україні наразі невідомо.

Kalush Orchestra погодилася участь у конкурсі за тиждень після дискваліфікації переможниці Нацвідбору Alina Pash - організатори запросили у Держприкордонслужби інформацію про відвідання артисткою Криму. Довідка, яку надала співачка, виявилася "липовою".

Переможцем "Євробачення" у 2021 році став рок-гурт Maneskin з Італії.

 

Новини по темі: Євробачення