23 травня
Завантажити ще

Фейки про українських зірок у Росії: як Дорна, Барських та Цибульську запрошують заспівати для олігархів

Фейки про українських зірок у Росії: як Дорна, Барських та Цибульську запрошують заспівати для олігархів
Фото: instagram.com/max_barskih

Більшість українських артистів, серед яких і ті, хто гастролював у Росії, засудили війну та відмовилися від концертів на території країни-окупанта. Цим активно користуються пропагандисти та провладні російські ЗМІ, фабрикуючи нові скандали. Але вони настільки неправдоподібні, що в українського читача викликають лише сміх.

Макс Барських та Іван Дорн

Фейки про українських зірок у Росії: як Дорна, Барських та Цибульську запрошують заспівати для олігархів фото 1

Фейки про українських зірок у Росії: як Дорна, Барських та Цибульську запрошують заспівати для олігархів фото 1

Макс Барських у перші дні війни відмовився продовжувати співпрацю з російським ринком. Він заявив, що більше не виступатиме в Росії і навіть заборонив росіянам слухати свої пісні. Російських шанувальників Макса це настільки зачепило, що вони вигадали фейк для його дискредитації.

В російських ЗМІ з'явився коментар від Кирила Фельдмана, який називає себе колишнім концертним директором Барських (насправді ж єдиним концертним директором та менеджером Макса вже близько 10 років є Олександр Кажіян - Авт.). Він натякнув, що міг би організувати виступ співака на закритій вечірці за гарний гонорар у доларах. Сам Барських та його піар-менеджер Катерина Хотеєва висміяли фейк у соцмережах.

- Вже не знають, що вигадати, дебіли! По-перше, до вас нічого не літає, а по-друге, у вас немає доларів. Хоч би думали, перш ніж фігню писати. Russia, goodbye! - Заявив артист у сторіс.

- Я не знаю, хто там сидить у цих редакціях, але, як виявилося, сфабрикувати навіть елементарну новину також треба вміти. Як і перевірити ще раз тих, хто має відношення до команди артиста вже дуже багато років, - додала піар-менеджер співака.

У схожій ситуації опинився й Іван Дорн, який до війни був одним із найпопулярніших українських артистів у Росії. Цитату з його пісні "Не треба соромитися" навіть використовували в назві книги про історію російського шоу-бізнесу.

Один із російських телеграм-каналів злив у мережу скріншоти листування нібито менеджера артиста Катерини та представника великої російської компанії, яка запропонувала виступити на корпоративі. У публікації зазначено, що спочатку дівчина відмовлялася від співпраці, але дізнавшись, хто замовник і як буде здійснюватися оплата, погодилася за суму в 40 тисяч євро. Сам музикант не став реагувати на інцидент, проте його колеги із шоу-бізнесу підтвердили, що новина є фейком.

- Ідентична історія була у Вані Дорна. Ці с*ки думають, що можуть зруйнувати український шоу-бізнес своєю жалюгідною пропагандою, - розповіла у розмові з "КП в Україні" співачка Оля Цибульська.

Джамала

Спростовувати сфабриковані проти себе новини довелося співачці Джамалі. Після того, як американське видання Vice написало про можливі бот-атаки на сторінку артистки після її благодійного номера у Великій Британії, в мережі розлетілася новина, що зірка готова виступити на корпоративі російського мільярдера. І якщо у випадку з Дорном та Барським була хоч найменша правдоподібність, то Джамала навіть в Україні на корпоративах не виступала. Артистка відправила пліткарів слідом за "російським військовим кораблем".

- Як і з намальованим мікрофоном Путіна, ще одна спроба тупої інформаційної війни. Ще одна брехня, на кшталт «денацифікації», «атаки виключно на військові об'єкти» та «порятунку російського світу». Вам туди ж, за «російським військовим кораблем», - заявила Джамала в Instagram.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Jamala (@jamalajaaa)

Оля Цибульська

Жертвою пропагандистських ЗМІ несподівано для себе стала співачка Оля Цибульська. Російський телеграм-паблік "Небожена" пустив "утку", що артистка погодилася виступити на приватному заході російського бізнесмена наприкінці травня. Ціна питання – 5 тисяч доларів. Для правдоподібності навіть опублікували листування з менеджером зірки, де той нібито дав свою згоду. Але один нюанс - її пісень немає на російських платформах і співає Цибульска  виключно українською. Тобто російському слухачеві ім'я Олі Цибульської навряд чи щось говорить.

- Я одразу повідомила людей через свої соціальні мережі про цю брехню. І отримала тисячі коментарів. «Ми б ніколи не повірили, бо знаємо тебе, кіцю, і твою нескінченну любов до України». Скоріше жириновський воскресне, ніж я заспіваю для фашистів. Те, що вони зробили сьогодні з Україною, не вибачить український народ. Горіти вам у пеклі, орки, - сказала "КП в Україні" Цибульська.

SunSay

Соліст гурту SunSay Андрій Запорожець теж спростував фейк, що колектив планує концерти у Росії. У лютому на сайті myrockshows.com з'явився графік гастролей колективу містами країни-окупанта, зокрема, до Санкт-Петербурга (6 травня) та Москви (7 травня).

- Я зараз перебуваю в Україні. Вся інформація щодо концертів на території Росії це брехня. Я не знаю, кому це потрібно і навіщо ви це робите. Це буде на вашій совісті, – заявив артист.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Андрій Запорожець (@sunsay_official)

КОМПЕТЕНТНО

Маргарита Гасин, піар-директор Олі Цибульської: Нова мета пропаганди - дискредитувати артистів, ім'я яких максимально асоціюється з національною позицією

Фейки про українських зірок у Росії: як Дорна, Барських та Цибульську запрошують заспівати для олігархів фото 4

Фейки про українських зірок у Росії: як Дорна, Барських та Цибульську запрошують заспівати для олігархів фото 4

- Ми давно розчарувалися у російській медійній індустрії. Їм марно щось доводити. Але свою повинні берегти, - каже піар-директор співачки Олі Цибульської Маргарита Гасин. - Спочатку жертвами їхніх віджитих махінацій ставали українські артисти, справді відомі у Росії. Схема ця, вочевидь, не викликала бажаного резонансу та постало нове завдання – дискредитувати тих, чиє ім'я максимально асоціюється з національною позицією. «От Цибульська так ненавидить росію, а сама готова виступати для них, аби тільки заплатили. Тому що український шоубіз такий безпринципний та бідний»

Прошу всіх колег-директорів та піарників, якщо надходить запит від незнайомої людини:

1. Перевірити її через соціальне коло: запитати кого ця людина знає з української індустрії та з ким працювала.
2. Перевірити акаунти людини у соціальних мережах, наскільки можна – в основі телефонних номерів.
3. Попросити зателефонувати та спілкуватися українською.

Новини по темі: Зірки гастролі фейк