Завантажити ще

Роднянський відповів Шойгу: Мої фільми чотири рази номінували на "Оскар", який міністр може це заборонити?

Роднянський відповів Шойгу: Мої фільми чотири рази номінували на
Фото: instagram.com/alexander.rodnyansky

Український та російський кінопродюсер Олександр Роднянський перерахував свої досягнення у кінематографі, відповідаючи на прохання міністра оборони Росії виключити його з культурного порядку денного країни.

- Мої фільми були чотири рази номіновані на «Оскар» (попадали у фінальну п'ятірку), вигравали Golden Globe, Cezar, сім призів у Каннах, про решту нагород замовчу. Який міністр оборони це може заборонити? – написав він у своєму Інстаграмі 18 березня.

Роднянський розповів, що новина про лист Сергія Шойгу до міністра культури РФ Ольги Любимової застала його в Польщі.

- Учора я їхав до Польщі зустріти родичів, які ледве вибиралися з палаючої України, і розмовляв телефоном з європейськими друзями. Вони радилися, як зустрічати біженців, чим їх годувати. Багато хороших людей. Вчора, після того, як міністр оборони РФ Шойгу поставив вимогу «очистити» від мене «культурний порядок денний» Росії, мені зателефонували з усього світу. Від Джессіки Честейн до Кевіна Макдональда. Тільки не з Москви. Ймовірно, почали побоюватися, стежити за словами, не говорити зайвого телефоном, - повідомив він.

Олександр Роднянський ще раз наголосив, що його роль у культурному порядку не регламентується вказівками міністрів.

- Я гордий, що працював з кращими російськими режисерами - Андрієм Звягінцевим ("Елена", "Левиафан", "Нелюбовь"), Олександром Сокуровим ("Солнце"), Кантеміром Балаговим ("Дылда"), Павлом Чухраєм ("Водитель для Вери", "Воробьиное поле"), Кірою Коваленко, Володимиром Бітоковим ("Мама, я дома"), Олексієм Мізгірьовим ("Дуэлянт"), Оксаною Бичковою ("Питер ФМ"), Федором Бондарчуком ("9-та рота", "Обитаемый остров"), Олександром Расторгуєвим ("Я тебя люблю"). Працював я і з великими міжнародними авторами - Режисом Варньє ("Схід-Захід"), Ланою та Лілі Вачовські та Томом Тиквером ("Хмарний атлас"), Робертом Родрігесом ("Місто гріхів-2" та "Мачете вбиває"), Біллі Бобом Торнтоном ("Машина Джейн Менсфілд"), Арі Фольманом ("Знайти Ганну Франк"), Годфрі Реджіо ("Now"), – перерахував свої роботи продюсер.

Роднянський нагадав, що продюсував чотири десятки серіалів, серед яких «Моя прекрасная няня», «День рождения буржуя», «Бедная Настя», «Не родись красивой» та авторські проекти Олександра Котта «Седьмая симфония», Володимира Хотиненка «Бесы». 18 років продюсер керує головним російським кінофестивалем "Кинотавр".

17 березня російське видання The Insider опублікувало фото листа міністра оборони РФ Сергія Шойгу до міністра культури Ольги Любимової. Він попросив " опрацювати питання виключення В.А. Зеленського і А.Е. Роднянського з культурної повістки Російської Федерації ".

twitter.com/the_ins_ru

twitter.com/the_ins_ru