Завантажити ще

Шварценеггер звернувся до росіян і Путіна: Ви розпочали цю війну, ви ведете цю війну, ви можете зупинити цю війну

Шварценеггер звернувся до росіян і Путіна: Ви розпочали цю війну, ви ведете цю війну, ви можете зупинити цю війну
Фото: Instagram.com\Арнольд Шварценеггер

Голлівудський актор та колишній губернатор Каліфорнії Арнольд Шварценеггер записав відеозвернення до жителів Росії, присвячене війні в Україні. Відео під назвою A message to the Russian people (Послання російському народу) опубліковано вдень 17 березня у соцмережах актора.

Перш ніж почати говорити про «сувору реальність» сьогоднішніх днів, Шварценеггер розповів про свої давні зв'язки з Росією і про те, як у 1961 році на чемпіонаті світу з важкої атлетики у Відні він познайомився з радянським важкоатлетом Юрієм Власовим, який став його кумиром.

- Сила та серце російського народу завжди надихали мене. Ось чому я сподіваюся, що ви дозволите мені сказати вам правду про війну в Україні та про те, що там відбувається. Нікому не подобається слухати критику свого уряду... Я все розумію. Але, як давній друг російського народу, я сподіваюся, що ви почуєте те, що я вам кажу, - вважає Арні.

Популярний у РФ спортсмен і кіногерой запевнив, що звертається до росіян з тією ж щирою турботою, з якою говорив з американським народом, коли сталася спроба заколоту 6 січня минулого року, коли дикий натовп пішов штурмом на Капітолій, намагаючись повалити уряд (мова про безлад, влаштований прихильниками Трампа. - Прим. авт.).

- Знаєте, трапляються такі моменти, ось такі неправильні, і тоді нам не можна мовчати. З вашим урядом все те саме. Я знаю, що ваш уряд вам каже, що це війна для денацифікації України. Денацифікація України? Це неправда. Україна - країна з президентом єврейського походження... Президентом єврейського походження, у батька якого, до всього іншого, всіх трьох братів убили нацисти, - зауважив Шварценеггер.

Він наголосив, що Україна не розпочинала цю війну.

- Її розпочали не націоналісти та не нацисти. Можновладці в Кремлі почали її. Це не війна російського народу. Ні. Насправді, давайте вам розповім. Минулого тижня 141 держава ООН проголосувала за визнання Росії агресором та закликала до негайного виведення російських військ. З усього світу лише чотири країни проголосували разом із Росією. Це факт. Світ відвернувся від Росії через російські дії в Україні, - констатував актор.

За словами Шварценеггера, російська влада не говорить росіянам про наслідки цієї війни для Росії.

- Я з важким серцем кажу вам, що тисячі російських солдатів убиті. Вони опинилися між українцями, які борються за свою батьківщину, і російським керівництвом, яке воює заради завоювання, - сказав актор.

Я знаю, що російський народ не в курсі того, що наразі відбувається. Я закликаю російський народ та російських солдатів в Україні зрозуміти, що все це – пропаганда та дезінформація. А президенту Путіну я скажу: ви розпочали цю війну, ви ведете цю війну, ви можете зупинити цю війну.

Насамкінець Шварценеггер звернувся до жителів Росії, які виходять на антивоєнні акції протесту.

- Світ побачив вашу сміливість. Ми знаємо, що ви страждаєте від наслідків вашої сміливості. Вас затримують. Вас садять. Вас б'ють. Ви – мої нові герої. Ви маєте силу Юрія Петровича Власова. У вас справжнє серце Росії. Дорогі мої російські друзі, благослови вас Господь, - підсумував Арнольд Шварценеггер.

Відеозвернення Шварценеггера серед іншого з'явилося у його телеграм-каналі, створеному 16 березня. Після публікації відео актор написав повідомлення російською мовою: «Я люблю російський народ. Ось чому я маю сказати тобі правду. Будь ласка, дивіться та діліться».