Завантажити ще

Олександр Роднянський, який виїхав до Росії 20 років тому, зберіг українське громадянство

Олександр Роднянський, який виїхав до Росії 20 років тому, зберіг українське громадянство
Фото: instagram.com/alexander.rodnyansky

Олександр Роднянський за 20 років життя в Росії так і змінив українське громадянство. Про це кінопродюсер написав у своєму інстаграмі у понеділок, 7 березня.

- Я українець. Я приїхав до Москви у 2002 році з ідеєю об'єднати можливості українського «1+1» та російського СТС, очолити який мені запропонували його акціонери. З багатьох причин об'єднання не вийшло, але я опинився в Москві, де захопився ідеєю перетворити СТС на лідера російського телебачення. Багато вийшло - серіали, фільми, програми, зростання рейтингів, будівництво корпорації з кількома каналами. А в 2006 – і найуспішніший вихід на американську біржу NASDAQ.

Втомившись від телебачення, в 2009 я зосередився на кіно, знову ставши продюсером. Щиро пишаюся фільмами Звягінцева, Сокурова, Чухрая, Балагова, Коваленко, Мізгірьова, Козловського, Бітокова, до яких я мав відношення. Фестивалем «Кінотавр», який очолював та утримував на плаву останні 17 років.

І всі ці роки я лишався українським громадянином. Щось важливе всередині мене не давало мені змінити громадянство. Незважаючи на очевидні життєві незручності, – розповів він.

Своїм постом Роднянський спробував пояснити підписникам записи на підтримку України. Продюсер нагадав, що він народився у Києві та побудував в Україні телеканал «1+1».

– Там мої друзі, близькі, могили батьків. Мені було б жахливо, нестерпно соромно перед ними опинитися серед тих, хто бомбардує моє місто і мою країну, - написав він.

У той самий час Олександр Роднянський зазначив, що він людина російської культури - “тої самої, що дала світові Пушкіна і Ахматову, Солженіцина і Аксьонова, Бродського і Шостаковича”.

- Я пишаюся знайомством та дружбою з багатьма російськими інтелігентами. Справжніми патріотами. Ті, хто вважає, що справжній патріотизм не означає сліпої підтримки влади. Вони пов'язують патріотизм із совістю. Тієї, що не дає погодитися з фразою «права вона чи ні, але це моя країна». Саме совість не дозволяє мені погодитись із неправедною загарбницькою війною в Україні, - підсумував продюсер.

Олександр Роднянський – президент Кінотавра, член Американської кіноакадемії, продюсер фільмів «Дилда», «Нелюбов», «9 рота» та багатьох інших.

Війна в Україні, 12 день. Онлайн сьомого березня.