Завантажити ще

Все, що я думаю про флешмоб «Нет - войне!» від російських зірок

Все, що я думаю про флешмоб «Нет - войне!» від російських зірок

Деякі російські зірки виступили проти війни. Ну, як виступили… Записують відеозвернення, постять фрази «Нет - войне!» у себе в соцмережах.

Деякі українські зірки також виступили проти війни. Записалися до тероборони та взяли до рук зброю. Навряд чи лайками та перепостами зупиниш ворожу колону БТРів. Відчуваєте різницю?

Безумовно, я усвідомлюю, що російський співак не може взяти автомат і приїхати захищати Україну (хоча насправді може, але давайте без ілюзій). Давайте візьмемо максимум.

Хіба Володимир Путін хоче війни? Ні. Він хоче, щоб українці здалися, «демілітаризувалися», «денаціоналізувалися», а ще краще «дезінтегрувалися». Він хоче, щоб Україна визнала Крим російським, а «ЛДНР» незалежними, обрала русофільського президента і Верховну Раду та відмовилася від євроатлантичного шляху. Якщо можна все отримати без війни, то це супер.

А хіба ж Володимир Зеленський хоче війни? Ось уже кого не можна запідозрити в мілітаристських нахилах. Він із першого дня свого президентства розраховував на дипломатичні інструменти, говорив про мирне вирішення проблеми. Більше того, коли Росія напала на Україну і одразу отримала наймогутнішу відсіч, Зеленський все одно був відкритий до переговорів за мир.

Виходить, ніхто не хоче війни, але вона чомусь іде.

Але повернемося до флешмобу російських зірок. Що означає: «Нет - войне!»? На чиїх умовах? Закликайте тоді своїх фанатів, шанувальників, підписників у соцмережах не йти воювати проти України, здаватися в полон, відмовлятися виконувати накази, прикидатися хворим чи божевільним. Та все, що завгодно, щоб реально не було війни.

Ось, наприклад, інші російські зірки, що схвалюють «спецоперацію» Путіна, були дуже чіткими у формулюваннях  своєї радості від: «Так – війні!» Потім вони придумають, що сказати підбадьорливого тисячам своїх шанувальниць, чиї чоловіки та сини не повернуться додому навіть у трунах, бо тіла розірвало на шматки.

То навіщо – зараз це універсальне "Нет - войне!", яке ні до чого не зобов'язує?

Звичайно, російські «зірки-миротворці» вважають, що своїм постом чи відосиком надають Україні моральну підтримку (мимохідь виправдовуючи себе у своїх очах). Моя думка: говорити сьогодні коротке і просте «Нет – войне!» мають право лише ті росіяни, хто ще вісім років тому знайшов у собі мужність виступити проти божевільної політики Путіна. Коли розпочалася ця війна. Коли РФ захоплювала Крим, влаштувала бійню на Донбасі та намагалася відкусити максимум областей України, щоб посадити там свій маріонетковий уряд. Ось тим російським зіркам, які вже тоді визначилися зі своєю проукраїнською позицією «нет – войне», я й сьогодні можу сказати «Спасибі».

А раптово «прозрілим» селебріті, які хочуть бути хорошими, але так, щоб їм за це нічого не було, відповім: Пізно! Війна розпочалася. Ідіть туди, куди й російський військовий корабель.

Новини по темі: Війна України з Росією