28501
0
17 квiтня
Завантажити ще

Маша Єфросиніна порадила, як не збожеволіти і жити далі, коли навколо тривога та невизначеність

Маша Єфросиніна порадила, як не збожеволіти і жити далі, коли навколо тривога та невизначеність

Українська телеведуча Маша Єфросиніна в останні морально непрості дні, наповнені стресами та тривожними новинами, як і багато інших українців, ставить запитання: "Як не збожеволіти і жити далі?" Зірка вирішила, що слід визнати очевидний факт: майбутнє не знає ніхто. І виробила для себе правила життя та поведінки, якими 23 лютого поділилася з читачами в Інстаграмі.

"Я багато думаю, читаю та спостерігаю за проявами людей у ці дні. І ось що вирішила для себе: я хочу не існувати в кожному дні, а проживати його, як би морально важко не було. Адже це моє життя, і проведені в глухій моральній ямі дні мені вже ніхто ніколи не поверне", - сформулювала своє кредо Єфросиніна, давши кілька порад від першої особи.

Правила "антистрес" Маші Єфросініної

  • Зводжу до мінімуму занурення у новини. Читаю їх один раз на день і в жодному разі - перед сном. Погодьтеся, найстрашніше ми і так дізнаємося миттєво -для цього не обов'язково щохвилини додавати собі страху у численних телеграм-каналах. Усі на Mute.
  • Працюю зі своїми страхами та панікою. А ще з агресією на адресу людей, які несуть негатив. Над цим прямо треба працювати: ловити себе на цих станах і виводити з них чим завгодно - спорт, улюблена музика, книги, кіно, психотерапія, будь-яке забуте хобі - ось я спиці з клубком дістала.
  • Медитація.
  • Продовжую займатися своїми справами та рутиною. Робота для кожного українця сьогодні- це забезпечення життя своєї сім'ї - у кого-небудь вона була: знімаєте ви розважальні шоу, зводите бухоблік або сидите за прилавком. Робота відволікає та дає відчуття, що життя не зупинилося.
  • Допомога іншим людям: зробіть будь-яку посильну пожертву - ось на що хочете і як відчуваєте: армія, медицина, діти... Роблячи добрі справи, ми акумулюємо в собі енергію любові, таку необхідну нам і нашим рідним. Наші діти відчувають нашу тривогу, як би ми перед ними її не приховували!
  • Майте план дій. Так влаштована людська психіка: якщо ти розумієш, як діятимеш у критичній ситуації, то жити реально стає спокійніше та простіше! Бажаєте, ну зберіть тривожний рюкзак! Робіть взагалі все, що допомагає полегшити стан тривоги!
  • Більше виявляйте любові! Я намагаюся усміхатися, обійматися і приділяти більше звичайної уваги тим, кого люблю!

Раніше ми публікували десять порад на випадок екстреної ситуації від ДСНС, пам'ятку психолога про те, як впоратися із занепокоєнням та тривогою,  інструкцію про те, як допомогти літнім людям впоратися з панікою.