28501
0
24 квiтня
Завантажити ще

Alina Pash відмовилася від поїздки на "Євробачення-2022": Я не хочу далі бути у цій брудній історії

Alina Pash відмовилася від поїздки на
Фото: instagram.com/alinapash

Переможниця українського національного відбору "Євробачення-2022" Alina Pash зняла свою кандидатуру та не поїде на конкурс після скандалу з липовою довідкою про відвідання Криму. Про це артистка 16 лютого повідомила в Інстаграмі.

- Я громадянка України, я дотримуюсь законів України, намагаюся нести традиції та цінності України у світ. У що вилилася ця історія – це зовсім не те, що я закладала у свою пісню, – пояснила переможниця відбору.

Аліна Паш уточнила, що вона артистка, а не політик, і вона не має "армії піарників, менеджерів, юристів", щоб протистояти всій цій атаці, натиску та загрозам. А також абсолютно неприйнятним формулюванням, які дозволяють собі люди, не розібравшись у ситуації та забувши про гідність кожного громадянина України.

"Я не хочу цієї віртуальної війни та хейту. Головна війна наразі – це зовнішня, яка прийшла до моєї країни у 2014 році. Я не хочу далі бути у цій брудній історії. З тяжким серцем я знімаю свою кандидатуру як представника України у конкурсі "Євробачення". На жаль. Мені дуже шкода", – написала співачка.

Паш пообіцяла, що зв'яжеться із "Суспільним" і підпише всі необхідні документи.

"Окремо хочу подякувати всім, хто мене підтримує та допомагає, хто чує мою пісню та важливе повідомлення, а не плітки про мене. Спасибі! У нас з вами історія продовжується, і нам вирішувати, якою вона буде. Об'єднуємось! Нині це важливо як ніколи!" - закінчила своє звернення співачка.

Оргкомітет Нацвідбору вже відсторонив співачку від участі у "Євробаченні", про що повідомляється на офіційному сайті Суспільного. Нового кандидата на поїздку в Турин члени наглядової ради розглянуть на позачерговому засіданні у п'ятницю, 18 лютого.

Історія скандалу

Alina Pash перемогла у Нацвідборі на "Євробаченні" 2022 року за сумою балів журі та глядачів, обігнавши групу Kalush Orchrstra на 1 бал (журі поставило Паш вище, глядачі - нижче, тому скандал був і тут). Вона готувалася представити країну на конкурсі з піснею "Тіні забутих предків".

Перед фіналом Нацвідбору співачці пригадали скандальне інтерв'ю Каті Осадчій, де вона зізналася, що справді відвідувала Москву, а також їздила до Криму на приватний захід українців, а не з гастролями. Тоді артистка не дала точної відповіді, в'їжджала на півострів вона з України чи незаконно - з території Росії.

Менеджмент Аліни Паш надав "Супільному" довідку про те, що співачка відвідувала Крим законним способом (тобто через українські КПП та з території України). Проте 15 лютого Держприкордонслужба заявила, що не видавала артистці такої довідки, але отримала від неї запит і готує інформацію.

16 лютого Аліна заявила, що через ситуацію із фактично підробленим документом звільняє свого директора. Крім того, Паш пояснила, що не зможе підтвердити правомірність свого в'їзду до Криму документально, оскільки минув термін давності для зберігання подібної інформації в базах ДПСУ (5 років).