28 вересня
Завантажити ще

Суддя Нацвідбору Лодигін вибачився перед Kalush Orchestra за слова про "людей з гір"

Суддя Нацвідбору Лодигін вибачився перед Kalush Orchestra за слова про
Фото: Предоставлено пиар-службой Суспільне мовлення

Член правління "Суспільного" та суддя Нацвідбору на "Євробачення" Ярослав Лодигін вибачився перед гуртом Kalush Orchestra за те, що охарактеризував їхню презентацію себе на національному конкурсі як "людей з гір". Під час прес-конференції з організаторами конкурсу режисер назвав свої слова метафорою та уточнив, що зовсім не хотів образити колектив.

- Я казав не про національні, етнічні, регіональні чи географічні фактори. Мова не йде про те, що хтось із степів чи річок може, а з гір не може. Гори і ліси - це метафора моїх відчуттів. Для мене важливо, щоб ми демонстрували себе як сучасна європейска культура. Серед фіналістів були артисти, які за цим критерієм виглядали сильніше, ніж Kalush Orchestra. В ліриці Аліни численні відсилання англійською мовою на європейських і світових літераторів і художників. Це інший меседж, направлений на інтеграцію з глобальною культурою, – заявив Лодигін.

Історія скандалу

Озвучуючи підсумкові оцінки журі у фіналі Нацвідбору, режисер Ярослав Лодигін заявив, що поставив Kalush Orchestra 3 бали, бо не знав, на чому сфокусувати погляд під час перегляду номера. При цьому додав, що важливо пам'ятати про презентацію себе та України на пісенному конкурсі по-новому.

- Мені здається, що ми вже кілька разів представляли себе ось такими - як "люди з лісів", "люди з гір" у цьому випадку. Мені здається, що настав час якоїсь іншої репрезентації України. Ми не повинні повторювати цей образ і робити його стереотипним, щоб люди нас сприймали не лише як людей природи, скажімо так, - заявив Лодигін.

Представлятиме Україну на "Євробаченні" у 2022 році співачка Alina Pash з піснею "Тіні забутих предків". За сумою балів журі та глядачів у фіналі вона обійшла Kalush Orchestra на 1 бал. Гурт посів перше місце за голосуванням глядачів.