Завантажити ще

Дочка розповіла про романи, які Віктор Мережко крутив у похилому віці: Він завжди був великим любителем жіночої статі

Дочка розповіла про романи, які Віктор Мережко крутив у похилому віці: Він завжди був великим любителем жіночої статі
Фото: Борис Кудрявов.

Сценарист Віктор Мережко все життя був галантним кавалером і любив приділяти увагу прекрасній статі. І навіть у поважному віці користувався взаємним успіхом, заводячи романи з жінками набагато молодшими за себе. При цьому від своїх дітей нічого не приховував, по-дружньому посвячуючи їх у подробиці. Про це донька актора розповіла 8 лютого КП.

Так, він завжди був великий любитель жіночої статі, – відверто каже дочка актора Анастасія. - Тато був відвертим і зі мною, і з братом. Він розповідав нам про свої захоплення, як міг би розповісти про це своїм друзям. Він їх не приховував, своїх стосунків. Він мав романи з багатьма відомими жінками, я не маю права називати їхні імена. Ну, роман, ну і що… Головне, що ми з батьком були друзями.

Дочка Віктора Мережка відкрила секрет: живучи останніми роками в Пітері, її тато зустрів прекрасну жінку, з якою "проводив вільний час останні роки два".

- Вони разом кудись ходили, вечеряли у ресторані. Вона була років на 30 молодша за нього. Вони жили поряд. Папа казав, що знайшов жінку, з якою має спільні інтереси. Він любив пісні донських козаків. Вони разом слухали їх. Він закохався в Пітер, коли знімав серіал «Сонька – Золота Ручка». Почав затримуватися там, оскільки багато працював. Став обростати зв'язками. Він вирішив, що правильніше купити там двокімнатну квартиру, ніж винаймати житло. Він жив у центрі, до Невського пішки хвилин 10-15, – розповіла Анастасія.

Дочка Мережко зазначає, що при цьому її батько уникав стосунків з актрисами – ті найчастіше намагалися через нього вирішити свої проблеми, пробитися у кіно.

- Він дуже не любив меркантильних жінок, одразу відчував, що у стосунках є користь, розрахунок, і швидко з ними розлучався, - розповіла вона.

В одному з інтерв'ю після смерті його дружини в 1997 році Віктор Іванович сказав, що романів у нього може бути скільки завгодно, але мачуху своїм дітям він не приведе. Він доживав свій вік завидним холостяком,бо пообіцяв дітям, що більше не одружується, і слова дотримався.

- Це правда. Ми з братом, крім того, що його діти, були його друзями. Мама була з багатої ростовської родини. Коли мої батьки познайомилися, батько був нікому не відомий голодранець, – усміхається Настя.

Сімейна легенда стверджує, що, закохавшись у жебрака студента, Тамара без тіні сумніву залишила комфортні умови батьківського будинку і поїхала за чоловіком до Москви, де вони жили у злиднях, у гуртожитку, доки Віктор не відбувся у професії. Діти згадують, що вона була прекрасною матір'ю, справжньою хранителькою домівки.

- Її відхід нас дуже згуртував, ми один одного підтримували у спільному горі. Стали одним цілим після смерті мами. Як одного разу зізнався батько: він раптом втягнувся у сімейне життя. У будь-який час я могла зателефонувати татові та розповісти про свої радощі та прикрощі. Він завжди підтримував. Нам із братом зараз дуже погано без нього, ми як дерево, яке втратило своє коріння, - поділилася Анастасія.

Актор та сценарист Віктор Мережко народився в Ростовській області, а дитинство провів на батьківщині батька в Україні – у Дніпропетровську, куди переїхала його родина. Мережко закінчив Український поліграфічний інститут ім. Івана Федорова у Львові. У 1964-1968 роках навчався у ВДІКу за спеціальністю кінодраматург. Вів популярну в СРСР та Росії програму "Кінопанорама", відомий як сценарист фільму "Родня".