Завантажити ще

Помер Едуард Акопов, сценарист «Людини з бульвару Капуцинів» та «Недільного тата»

Помер Едуард Акопов, сценарист «Людини з бульвару Капуцинів» та «Недільного тата»
Фото: ГАКОПОВ\ru.wikipedia.org

У США на 77-му році життя помер радянський та російський сценарист, драматург і письменник Едуард Акопов. Про це 4 лютого повідомляє російське інформагентство РБК.

Інформацію журналістам підтвердила керівник прес-служби Спілки кінематографістів Олена Ретунська. Причиною смерті сценариста став інфаркт. Родичі Акопова кажуть, що інфаркт - це наслідок ускладнення після перенесеного COVID-19. Про дату, місце прощання та похорон стане відомо пізніше. Останні роки свого життя Акопов провів у Лос-Анджелесі.

Едуард Акопов народився 24 червня 1945 року в Баку у вірменській сім'ї. У 1967-му закінчив Азербайджанський інститут нафти та хімії й кілька років працював на заводах та в НДІ інженером з електронної техніки та разрахунково-обчислювальних машин. Ще у студентські роки почав писати оповідання й публікуватися у місцевих журналах.

1972-го Акопов закінчив Вищі курси сценаристів і режисерів, його дипломною роботою був сценарій "Людина з "Олімпу".

На рахунку Акопова сценарії таких уславлених стрічок, як "Солдат і слон" Кесаянца, "Здається квартира з дитиною" з Віталієм Соломіним, "Бабусин онук" з Арменом Джагарханяном, "Недільний тато" Наума Бірмана, культові "Друг" та "Людина з бульвара Капуцинів", "Парк радянського періоду", а також неоднозначно прийнятого рімейку-продовження "Людина з бульвару Капуцинок" 2010 року, знятого все тією ж Аллою Суріковою. Загалом за своє життя він написав сценарії до понад 30 фільмів.

Раніше повідомлялося, що у Москві помер уродженець Дніпра, сценарист "Рідні" та багатьох інших радянських кінострічок Віктор Мережко.