Завантажити ще

На похорон сценариста фільму "Рідня" Віктора Мережка прийшли його діти та знаменитості

На похорон сценариста фільму
Фото: Михайло Фролов.

У московському Будинку кіно 3 лютого попрощалися з народним артистом, сценаристом та режисером Віктором Мережком. Він пішов із життя на 85 році у лікарні Санкт-Петербурга. Прощання та похорон відбулися в Москві, оскільки тут Мережко прожив багато років. Фото з прощання оприлюднила KP.RU.

Громадянську панахиду відвідали майже 50 знайомих Мережко та близько півсотні журналістів. Більшість із них прийшли з живими гвоздиками та трояндами. Через загрозу заразитися коронавірусом люди дотримувалися соціальної дистанції.

"У залі ніхто не сидів і не затримувався – клали квіти, підходили до труни, колеги та друзі висловлювали слова співчуття рідні Мережко", - зазначили у повідомленні.

На прощанні помітили письменника, драматурга, сценариста, актора та публіциста Аркадія Ініна, художника Нікаса Сафронова, актора Євгена Герасимова. Біля труни сиділи син покійного Іван та дочка Марія.

Актриса Людмила Зайцева на церемонії прощання з Віктором Мережком. Фото: Михайло Фролов.

Актриса Людмила Зайцева на церемонії прощання з Віктором Мережком. Фото: Михайло Фролов.

"Церемонія тривала годину. А вже після полудня біля Будинку кіно самотньо стояли кілька людей із квітами – запізнилися", - додали очевидці.

Герасимов на панахиді зізнався, що збирався зустрітися з Мережком на найближчих пітерських гастролях "Ленкома" з "Прибутковим місцем", де він служить.

– Картини Віктора Мережка завжди можна було відрізнити від інших. За драматургією, за словами. "Польоти уві сні і наяву", "Рідня", "Самотня жінка бажає познайомитися" і багато інших - у нього не було прохідних картин. Це була людина зі стрижнем, з любов'ю до життя та людей. Яка любить свою сім'ю, своїх дітей. Не стало Віктора, який у тяжкі роки намагався підтримати Будинок кіно. І тепер ми тут прощаємось із тобою. Нехай земля тобі буде пухом, – наголосив Герасимов.

За словами каскадера Ігоря Паніна, який був присутній на церемонії, він спілкувався з Мережком телефоном близько місяця тому.

- Завжди у нього гарний настрій, жарти, примовки. У будь-який скрутний момент допомагав – не відмовляв, був готовий прийти на допомогу. Була відвага людська, любов до життя – вмів нею поділитися. Будь-яке різне, що є всередині нас, він міг витягти і показати – саме прекрасне в людині. Він знав, як не хворіти, коли всі хворіють, – розповів Панін.

Ігор Панін. Фото: Михайло Фролов.

Ігор Панін. Фото: Михайло Фролов.

У повідомленні зазначили, що на церемонії добре відгукувалися про дітей покійного. Зазначили, що син Іван піде стопами батька, працюючи режисером-постановником. Про доньку Машу сказали, що вона така ж небайдужа, як і батько: заступається за людей, якщо бачить несправедливість, намагається допомогти.

- Не хочу, не вірю, що такий міцний і сильний життєлюбний чоловік так швидко міг піти. Треба змиритися, що такий час настав. Ляже поряд зі своєю Тамарочкою, яку ніколи не забував. Все, що міг, зробив, напевно, а скільки ще міг зробити, – сказала подруга сім'ї, ім'я якої журналісти не уточнили.

Тіло Мережка поховали на Троєкурівському цвинтарі. Поруч лежить його дружина, якої не стало майже 25 років тому.

Донька Марія Мережко. Фото: Михайло Фролов.

Донька Марія Мережко. Фото: Михайло Фролов.

Євген Герасимов. Фото: Михайло Фролов.

Євген Герасимов. Фото: Михайло Фролов.

Ігор Панін. Фото: Михайло Фролов.

Ігор Панін. Фото: Михайло Фролов.

Нікас Сафронов несе портрет Віктора Мережка. Фото: Михайло Фролов.

Нікас Сафронов несе портрет Віктора Мережка. Фото: Михайло Фролов.

Новини по темі: Похорон Втрати