Завантажити ще

Помер зірка фільмів "Довга дорога в дюнах" та "В'язень замку Іф" Арніс Ліцитіс

Помер зірка фільмів
Фото: kino-teatr.ru

Відомий радянський та латвійський актор Арніс Ліцитіс помер на 77-му році життя. Поки що невідомо, що саме спричинило смерть. Сумну новину у своєму Фейсбуку повідомив близький друг артиста, спортивний фотограф Зигізмундс Залманіс.

- З життя пішов видатний актор, милий та приємний чоловік і, нарешті, мій друг Арніс Ліцітіс. Складно щось казати. Він зараз на іншій сцені, зустрінеться з іншими акторами кіно, – написав Залманіс.

Арніс Ліцитіс – актор театру та кіно. Він закінчив театральний факультет Латвійської державної консерваторії.

Арніс Ліцитіс народився 8 січня 1946 року у Ризі. Навчався у 1-й Ризькій середній школі, а після її закінчення вступив до Латвійської державної консерваторії імені Я. Вітола на театральний факультет.

На великому екрані Ліцитіс дебютував у 1965 році у фільмі "Двадцять років по тому" режисера Аїди Манасарової.

У 1970 році, відразу після закінчення консерваторії, Ліцітіс почав грати на сцені Ризького академічного театру драми. Пізніше він перейшов до Валмієрського драматичного театру, де пропрацював до 1981 року, після чого влаштувався на роботу в Ризький театр юного глядача.

Пік акторської кар'єри Арніса припав на 1980-ті роки. У цей час він був дуже затребуваний, завдяки "західній" зовнішності отримував ролі в гостросюжетних бойовиках та фільмах про Велику Вітчизняну війну.

Усього за своє життя Ліцитіс знявся більш ніж у 200 різних фільмах та телесеріалах. Латвійські глядачі знають його за ролями у фільмах "Довга дорога в дюнах", "Міраж", "Малинове вино", "Страшне літо", "В'язень замку Іф", "Ранетки" та багатьох інших.

Він вважався чи не єдиним актором латиського походження, який зіграв у безлічі радянських та російських фільмів без переозвучки, бо досконало володів російською мовою.

Останні роки життя актор провів як пенсіонер, але якщо надходили пропозиції щодо роботи та здоров'я дозволяло – він погоджувався.

Щодо особистої сфери, незважаючи на бурхливі романи, Арніс Ліцитіс так жодного разу не одружився і не став батьком.