28501
0
1 травня
Завантажити ще

Фільм «Не дивись нагору» порівнюють із весіллям Моргенштерна і називають продовженням скандалу з «Емілі в Парижі»

Фільм «Не дивись нагору» порівнюють із весіллям Моргенштерна і називають продовженням скандалу з «Емілі в Парижі»
Фото: Кінопошук

Комедія Адама Маккея «Не дивись вгору» з Леонардо Ді Капріо та Дженніфер Лоуренс вийшла на стрімінговій платформі Netflix 24 грудня і майже одразу очолила ТОП-10 у різних країнах. Україна – не виняток. «Не дивись вгору» обігнала за переглядами популярні серіали «Відьмак» та «Емілі в Парижі», змістивши фокус фейсбук-обговорення на себе. Міжнародні кінокритики зустріли картину «холодно» та оцінили фільм приблизно на 60 балів зі 100. Ми подивилися, як обговорювали фільм українські кіноаматори.

Режисер і продюсер Олег Боднарчук порівняв фільм із весіллям російського репера Моргенштерна, яке він сам зрежисував. За його словами, кіно в подібному жанрі чим гірше – тим краще.

- Це як на весіллі Моргенштерна сміятися над традиційною весільною архаїкою: чим гірші конкурси – тим краще, чим гірший дизайн приміщення – тим краще, чим гірша зачіска у ведучої – тим краще. Так і тут: чим гірше грають актори – тим краще, чим гірший сюжет – тим краще, чим плоскіші персонажі та жарти – тим краще. Такий собі кінокапустник на злобу дня про те, що ми - стадо примітивних споживачів. До речі, слово «примат» співвідноситься з «примітивним», та й нічого страшного. Напрямок, в якому ми рухаємося, зрозуміло вже давно, і фільм не є якимось відкриттям у цьому плані, нічого нового ми про себе, про стадо не дізнаємося після перегляду. З іншого боку, дуже радісно побачити всіх своїх улюблених акторів, які вклали максимум таланту в ті вузькі осередки, які їм надали. Місцями дуже смішно, як для перегляду тобі надали крісло «Ліги сміху» з можливістю іноді телепортуватися у віп-сектор «Дизель-шоу», популярних проектів у нас, - поділився Бондарчук.

Режисер радить шанувальникам подивитися кінострічку, щоб мати можливість висловитись на основі близького всім нам жанру. Він вважає, що зараз сам продукт уже «не має такого значення, як шлейф глибоких коментарів після його вживання».

Член Ради держпідтримки кінематографії в Держкіно Поліна Толмачова пожартувала, що скандал із образом українки в серіалі «Емілі в Парижі» був відвертим маневром перед виходом «Не дивись нагору».

- Велика Меріл Стріп блискуче втілила на екрані образ президентки-ідіотки, що ображає всіх жінок світу та зводить нанівець боротьбу за наші права. Думаю, що Петра - просто відволікаючий маневр від цього сексистського всесвітнього діяння. Подивіться Don't look up і переконайтесь у цьому самі. На що цей Netflix розраховує взагалі? Мабуть, на Оскара. А ще на те, що Різдво – саме час замислитись, як і з ким варто провести останній день – і обійняти коханих, – написала Толмачова.

У Фейсбуці жартують, що образ президента-ідіотки Netflix образив усіх жінок. Фото: Кінопошук

У Фейсбуці жартують, що образ президента-ідіотки Netflix образив усіх жінок. Фото: Кінопошук

Стеб навколо зображення жінок у «Не дивись нагору» підтримала і культурний оглядач телеканалу Espresso Олена Чиченіна.

- У насмішкуватому фільмі «Не дивись нагору» Адам Маккей зобразив нас як кретинів, які не можуть відрізнити важливу тему від не важливої. Як малоосвічених хайпожорів, які можуть розмовляти тільки з такими ж дурнями, як і самі. А тільки нам станеться розмова з, скажімо, вченими, які попереджають про катастрофу планетарного масштабу, ми не поставимося до цього всерйоз і реготатимемо. Тому що жарт такий. А тим часом, коли ми іржемо, здорова комета нестиме нас, - написала Чиченіна.

Вона закликала своїх колег-телевізійників «бити в дзвони» та ставити одиниці не лише на сторінках Netflix, а й режисера Адама Маккея та Кейт Бланшетт, яка зіграла у фільмі телеведучу. У своєму посту Чиченіна також звернула увагу на зовнішню подібність сина та голови адміністрації президента США у фільмі з головою Офісу президента Андрія Єрмака.

- Пане Андрію, підіть на сторінку цього покидька та «порохобота» Джона Гілла і поставте йому одиницю. І гнівний коментар. За те, що так огидно зобразив вас у цьому пасквілі. Під виглядом голови адміністрації американської президентки, але ми всі розуміємо, на кого ці негідники натякали. Ще й сумочку туди всунули, – написала журналістка.

Проте гумору зрозуміли не всі. У наступному пості Чиченіна повідомила про «мамчині кінокритики», які звинуватили її в тупості та надіслали свої розбори фільмів, розповівши, де там сміятися.

Главу Адміністрації президента США, роль якого виконав Джон Хілл, порівнюють із главою Офісу президента Андрієм Єрмаком. Фото: Кінопошук

Главу Адміністрації президента США, роль якого виконав Джон Хілл, порівнюють із главою Офісу президента Андрієм Єрмаком. Фото: Кінопошук

Журналіст та продюсер Валерій Бардецький назвав «Не дивись нагору» катастрофою, а не фільмом.

- Звичайно, не в тому сенсі, що фільм про аварію, а тому, що він дуже невдалий з усіх можливих точок зору. 2,5 години - псу під хвіст. Менше, тому що більшу частину промотав 2. Саундтрек – норм, - написав Бардецький.

Продюсер FILM.UA Group Дмитро Майстренко вважає, що «Не дивись нагору» - шедевр кіномистецтва і, можливо, найкращий фільм року.

- Подивився свіжий фільм від Netflix під назвою "Не дивись вгору" (Don't Look Up) з Ді Капріо, Дженніфер Лоуренс, Меріл Стріп, Кейт Бланшетт та Тімоті Шаламе. Абсолютно шедевральне кінотворіння, трагікомедія, можливо, найкращий фільм року згідно з моєму баченню. Завтра випущу розгорнуте кіновідчуття про це з думками, чому це кіно варто подивитись кожному, - написав Дмитро.

Про що фільм?

За сюжетом Ді Капріо і Лоуренс грають двох вчених-астрономів, які помічають наближення гігантського метеорита до Землі. Вони хочуть попередити людей про майбутню небезпеку і навіть звертаються до президента США (Меріл Стріп), проте з них лише сміються. Вчені вирішують відправитися в прес-тур США, щоб люди більше дізналися про катастрофу, що насувається.

Режисером і сценаристом картини виступив Адам Маккей, відомий по роботах "Гра на пониження" та "Привіт, тату, Новий Рік!". За сценарій для "Ігри на пониження" Маккей у 2016 році отримав "Оскар". Фільм "Не дивись нагору" зібрав справжній зірковий каст. Крім Леонардо Ді Капріо, Дженніфер Лоуренс і Меріл Стріп, глядачі також побачать: Тімоті Шаламе ("Дюна", "Леді Берд", "Маленькі жінки"), Кейт Бланшетт ("Єлизавета", "Загадкова історія Бенджаміна Баттона", "Вісім" Оушена"), Джона Хілла ("Мачо і ботан", "Втеча з Вегаса", "Вовк з Уолл-стріт"), зірку "Друзів" Метью Перрі та співачку Аріану Гранде.

Новини по темі: фільми Леонардо Ді Капріо