Завантажити ще

Олександр Градський залишив по собі не тільки спадщину, а й шестизначні борги. Хто їх заплатить?

Олександр Градський залишив по собі не тільки спадщину, а й шестизначні борги. Хто їх заплатить?
Фото: Михайло ФРОЛОВ\kp.ru

Радянський та російський співак Олександр Градський був заможною людиною, свою сім'ю та спадкоємців він теж забезпечив – їм гріх скаржитися. Проте разом із нерухомістю та іншим майном, як виявилося, родичі генія успадкували ще й борги. Це вдалося з'ясувати журналістам "КП".

Вивчення документів показало, що Олександр Борисович не встиг розрахуватися з податками за майно: мабуть, через серйозні проблеми зі здоров'ям фінансові справи відійшли на другий план. Спочатку Градський захворів на коронавірус, потім про себе дали знати ускладнення перелому ноги та наслідки COVID-19. Таким чином, податки, які мають бути сплачені до 1 грудня, "зависли".

За даними податкової служби, загальна заборгованість Олександра Градського становить 523 тисяч рублів (близько 150 тисяч гривень). Найбільші суми – 363, 67, 21 та 2 тисячі рублів - припадають на столичну нерухомість музиканта. На 27 тисяч набіг земельний податок, на 43 тисячі – транспортний. При цьому, схоже, минулого року артист став власником великого об'єкта нерухомості: раніше в його платіжках не було сум під 400 тисяч.

Адвокат Андрій Альошкін розповів виданню, що коли людина вмирає, за законом її спадкоємці отримують не лише майно, а й борги. Якщо їх не погасити добровільно, Податкова подасть до суду, і потім через судових приставів кошти будуть списані з банківського рахунку спадкоємця.

- Погасити борг із податків зобов'язаний той спадкоємець, який отримує це майно. Наприклад, якщо дружина оформить на себе квартири, саме вона платитиме за ними податки. А якщо автомобіль, скажімо, перейде до сина чи доньки, тоді на них і ляже погашення транспортного податку. Звичайно, для пересічних громадян такі суми виглядають дуже значними.

Адвокат вважає, що з урахуванням вартості спадщини Олександра Градського ті суми, які мають виплатити родичі (і виплачувати їх надалі - вже як власники), незначні і не повинні їх обтяжити.

Раніше повідомлялося, що Олександр Гадський одружився незадовго до смерті, щоб мати його дітей, українська модель Марина Коташенко, не залишилася без спадщини.

Про смерть Олександра Градського стало відомо 28 листопада. Напередодні музиканта госпіталізували з підозрою на інсульт. Пробувши кілька днів у реанімації, він помер. До цього артистові викликали швидку – Градський скаржився на погане самопочуття, але у госпіталізації не було потреби.

Офіційно Градський був одружений тричі. Від третього шлюбу з Ольгою Градською мав двох дітей – сина Данила та доньку Марію. У стосунках з Мариною Коташенко в артиста народилися двоє синів - Олександр та Іван.