3 жовтня
Завантажити ще

Помер режисер фільмів "Тегеран-43" та "Біг" Володимир Наумов

Помер режисер фільмів
Фото: КУДРЯВІВ БОРИС

Помер 93-річний російський режисер Володимир Наумов. Про це повідомили ТАРС із посиланням на Спілку кінематографістів РФ. Причина смерті режисера не уточнюється.

Володимир Наумов дебютував як кінорежисер у 1955 році з картиною "Тривожна молодість". Картину зняли на Київській кіностудії за трилогією Володимира Бєляєва "Стара фортеця". Разом із Наумовим над фільмом працював режисер Олександр Алов.

Популярність режисерові принесли картини "Біг" та "Тегеран-43". Фільм "Біг", де головні ролі виконали Людмила Савельєва та Олексій Баталов, став першою екранізацією книг Михайла Булгакова в Росії й увійшов до основного конкурсу Каннського кінофестивалю у 1971 році. Також Наумов працював над стрічками " Легенда про Тіля", "Мир тому, хто входить", "Поганий анекдот", сценарієм серіалу "Як гартувалася сталь". Остання робота режисера - "Казки про царя Салтана" Олександра Пушкіна. Над проектом Наумов працював з 2014 року, фільм не було завершено.

1983 року отримав звання народного артиста СРСР. Перший президент Національної академії кінематографічних мистецтв та наук.

Наумов був двічі одружений. Перша дружина – актриса Ельза Леждей, у пари є син Олексій. Друга дружина – актриса Наталія Білохвостикова. пара виховувала дочку Наталю та прийомного сина Кирила.

Новини по темі: Втрати артисти з РФ