Завантажити ще

Юрій Лоза відсудив у шоу "Голос" мільйон рублів за кавер на пісню "Пліт"

Юрій Лоза відсудив у шоу
Фото: Веленгурін Володимир

Російський співак та композитор Юрій Лоза відсудив у російського "Першого каналу" один мільйон рублів (358 тисяч гривень) за порушення авторських прав на його пісню "Пліт". Про це повідомляє ТАРС.

- Московський міський суд 23 листопада 2021 року розглянув позовну заяву Лози Ю. Е. до АТ "Перший канал". Суд задовольнив вимоги позивача частково, ухвалив стягнути з відповідача грошову компенсацію у розмірі 1 млн рублів та судові витрати, в решті – відмовити, – йдеться у заяві.

Про позов співака стало відомо у травні 2021 року. Співак звинуватив "Перший канал" у порушенні його авторських прав та незаконному використанні його пісні "Пліт", яку учасниця шоу "Голос" Аліна Віардо виконала у випуску програми у жовтні 2020 року. Лоза вважає, що його пісня була зіпсована, а телеканал створив неприйнятну для творця версію оригіналу. Співаку також не сподобалася іронія з боку членів журі шоу та озвучені "факти з його біографії, які не відповідають дійсності". У позові Лоза вимагає заборонити "Першому каналу" використовувати пісню "Пліт" у телепередачі "Голос". Спочатку музикант вимагав 5 мільйонів рублів (1,8 мільйона гривень) компенсації: 4 мільйони (1,4 мільйона гривень) за порушення авторських прав, і 1 мільйон (358 тисяч гривень) - моральної компенсації. Однак пізніше Лоза відмовився від моральної компенсації.

У коментарі радіостанції "Говорить Москва" виконавець заявив, що йдеться про попереднє судове рішення та "ніхто нікому нічого не виплатив".

- З адвокатами у мене домовленість, вони мені скажуть, коли справа закінчиться. Якщо вони мені не сказали, то справа в процесі. Я сам зателефонував адвокату, він каже: "Та ви що?" Це все попередні історії. А як ви думаєте, Перший канал не заперечуватиме? Це невідомо, скільки триватиме, це на місяці та на роки. Журналісти поспішають уявити бажане за дійсне. Якісь попередні нарахування, – сказав артист.

У грудні 2020 року екс-гітарист груп "Воскресенье" та "Цветы" Костянтин Нікольський відсудив у "Першого каналу" 265 тисяч рублів (96 тисяч гривень) за використання його пісень "Один взгляд назад" та "Музыкант" у шоу " Голос 60+ ". За словами виконавця, його твори "були спотворені шляхом скорочення музики та тексту".

Новини по темі: Юрій Лоза