Завантажити ще

На Тарантіно подали до суду через продаж епізодів "Кримінального чтива" на NFT-аукціоні

На Тарантіно подали до суду через продаж епізодів
Фото: REUTERS/Guglielmo Mangiapane

Компанія Miramax, яка володіє правами на культовий фільм " Кримінальне чтиво ", хоче заборонити Квентіну Тарантіно продати вирізані з нього сцени, які світ так і не побачив, на nft-аукціоні. Домовитися з режисером картини полюбовно не вдалося, і кінокомпанія подає до суду. Про це повідомляє The Hollywood Reporter.

На думку американської кінокомпанії Miramax, своїми діями Тарантіно порушує інтелектуальні права на фільм, що належать студії, зокрема у сфері NFT. Представники Miramax намагалися вирішити питання у позасудовому порядку, але безуспішно, після чого звернулися до суду у Каліфорнії.

Як зазначається в позові, ініціатива режисера вводить в оману, що в ній також бере участь Miramax, і може змусити інших повірити, що мають право на здійснення аналогічних угод.

Адвокати Тарантіно стверджують, що він діє згідно із законом, оскільки за контрактом зі студією режисер залишив за собою права на публікацію сценарію, саундтреку, книг з «Кримінального чтива», можливість знімати потенційні сиквели та римейки, у тому числі діяти у сфері інтерактивних медіа.

Раніше Квентін Тарантіно анонсував продаж у вигляді NFT-токенів сцен із режисерської версії "Кримінального чтива" та рукописного сценарію картини.

Режисерська версія "Кримінального чтива" триває 154 хвилини, але її ніхто не бачив. За інформацією з відкритих джерел, режисер вирізав із фільму кілька сцен загальною тривалістю 24 хвилини. Сам Тарантіно розповідав про вирізані сцени у записі, який доповнював версію фільму для DVD, але не показував їх.

«Кримінальне чтиво» - другий фільм Квентіна Тарантіно, що вийшов у 1994 році. Кінострічка здобула «Золоту пальмову гілку», найвищу нагороду Канського фестивалю. Тарантіно та його співавтор Роджер Евері у 1995 році отримали «Оскар» за найкращий сценарій.

До цього Тарантіно продавав квартири у Челябінську, але сам він про це не знає.