Завантажити ще

Бенедикт Камбербетч: Котики у фільмі отримували їжу щоразу, коли робили все правильно

Бенедикт Камбербетч: Котики у фільмі отримували їжу щоразу, коли робили все правильно

З 11 листопада в українських кінотеатрах покажуть фільм, де номінант на премію «Оскар» Бенедикт Камбербетч грає ексцентричного генія. Цього разу не в пальті і не в плащі, зате з набором фарб та пензлів. Байопік «Котячі світи Луїса Вейна», який зірка «Шерлока» та «Доктора Стренджа» продюсував із самого старту, розповідає про життя, кохання та творчість художника-аристократа Луїса Уейна, який прославився антропоморфними зображеннями котиків. І ці картини не тільки змінили світ ілюстрації, а й нарешті переконали манірних британців, що й коти можуть бути домашніми улюбленцями.

Як вдалося залучити до цього проекту стільки талантів, чому історія Луїса Вейна закохує в себе і наскільки важко працювати в кадрі з кішками, "КП" в Україні" обговорила із зіркою проекту Бенедиктом Камбербетчем та режисером Уіллом Шарпом.

- Бенедикте, ви настільки захоплені «Котячими світами Луїса Уейна», чи знали ви цього художника до того, як вам потрапив на стіл сценарій?

- Малюнки та графіка Луїса Уейна, його стиль та наслідування його – це практично у ДНК кожного британця. Тому настільки виразний той факт, що не всі навіть удома знають його ім'я. Це дуже сумно, що ми забуваємо часто саме тих художників, які не прагнули слави та не були готові займатися власним брендом, як це наразі сказали б.

- Для вашої команди було важливим повернути його ім'я на перші шпальти новин?

- Якоюсь мірою – так, безумовно. Але не менш важливим було його життя, його бачення, спробувати показати світ його очима. Тому дуже важливо було знайти відповідного художника, який не підійшов би до цієї історії з погляду звичайного костюмованого фільму про вікторіанську Англію. В Уіллі Шарпі наша продюсерська команда знайшла цю людину.

Уілл Шарп: - І вельми вдячний вам за це (сміється). А я думав, що мене найняли тому, що я знав Луїса Вейна. Відповідаючи на наше запитання: звісно, десь глибоко почуття образи за цю видатну людину та художника залишалося. Але ми з Бенедиктом дуже багато говорили про те, що цей фільм зробить послугу спадщині Вейна, якщо розповість його історію в дусі самого художника, який поєднував абсурдне і реальне, смішне й сумне, який сам по собі був портретом епохи.

- Вікторіанська епоха та початок ХХ століття у фільмі – це практично окремий персонаж фільму. Це також було частиною плану?

УШ: - Так, звичайно. Луїс Уейн був людиною цього світу, повного протиріч, коли з одного боку все навколо кричало про прогрес, а з іншого - було глибоко консервативним у суспільному житті, у традиціях. Наскільки ми знаємо, Луїс не був бунтарем, він був просто чесний. Перед самим собою насамперед.

БК: - Перед Уіллом та всією командою стояло дуже складне завдання – охопити життя людини з кінця 1800-х і до 1930-х. Тому час та його звичаї стали таким важливими героями усієї історії.

Між Бенедиктом Камбербетчем (Луїс Вейн) та Клер Фой (Емілі Річардсон) у фільмі відчувається справжня «хімія». Stills Lowres

Між Бенедиктом Камбербетчем (Луїс Вейн) та Клер Фой (Емілі Річардсон) у фільмі відчувається справжня «хімія». Stills Lowres

- Між Бенедиктом і Клер Фой, яка грає дружину художника Емілі Річардсон-Уейн, така потужна акторська «хімія», яка робить цей дует ще зворушливішим. Визнайте, чиєю ідеєю було запрошення актриси на цю роль?

УШ: - Спільною, але все вирішили «зв'язки» Бена.

БК: - Скажеш таке (сміється). Ми з Клер давні друзі, вона чудова актриса. Дуже сильна,  легко знаходить тонку грань між комічним і трагічним.

УШ: - І, на жаль, до старту нашого фільму збиралася у творчу відпустку.

- Тому й довелося підключати не лише «зв'язки». Насправді я просто наполегливо попросив Клер прочитати сценарій, він їй сподобався, і далі Уілл розповів, яким ми бачимо цей проект. Вона погодилася, і увесь кастинг далі пройшов без жодних ускладнень.

- «Котячі світи Луїса Уейна» і справді зібрали чудовий кастинг. Зізнайтеся, хто з них знав Луїса Уейна?

- Напевно, я вас не здивую, якщо скажу, що Тайка Вайтиті знав! Іноді здається, що він знає всіх талановитих, яскравих, незвичайних людей. Всі бачили ці роботи, у Андреа (Райзборо. – Прим. авт.) є чудовий альбом робіт Вейна, якого не було ніколи у мене, старе видання, яке передається з покоління до покоління у її сім'ї. Тому що попри все Луїс Уейн все одно залишається культовою фігурою. Історія Луїса була головним чинником, чому нам так легко вдалося зібрати чудовий акторський склад.

- Ходять чутки, що найбільшими примадоннами на майданчику були саме милі котики. Наскільки це правда?

УШ: - Вимушений констатувати, що це абсолютна правда. Але ми були готові до цього. У тому плані, що це був головний фактор стримування за часом, це плата за роботу з живими котами, а не CGI. Але вони того варті - прекрасні, граціозні та іноді сором'язливі тварини.

БК: – У них (котів. – Прим. авт.) були перерви, у них були дублери, вони отримували їжу щоразу, коли робили все правильно. І я раптом подумав: а де мій перекус?

Котики були справжніми примадоннами на майданчику. Stills Lowres

Котики були справжніми примадоннами на майданчику. Stills Lowres

ПРО ФІЛЬМ

Бенедикт Камбербетч обрав режисером британського унікума Уілла Шарпа, а також зібрав навколо себе чудовий акторський склад. Ключові ролі у картині зіграли Клер Фой («Корона», «Перша людина»), Тобі Джонс («Перший месник», «Шпигун, вийди геть!») та Андреа Райзборо («Смерть Сталіна», «Бердмен»), у невеликих ролях також з'являться музикант Нік Кейв та актор-сценарист-режисер Тайка Вайтиті. В оригіналі закадровий голос Оповідачки забезпечує лауреат премії «Оскар» Олівія Колман (в українському дубляжі Оповідачкою стала зірка Студії «Квартал 95» Олена Кравець).

 

Новини по темі: Кіно Бенедикт Камбербетч