Український театральний режисер, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Віталій Малахов помер увечері 4 листопада. Про це повідомили у Фейсбуці його 44-річна донька актриса Даша Малахова та український бізнесмен, поет Олександр Меламуд.
– 19.07.1954 ~ 04.11.2021. Лети, рідний мій, – написала Даша.
– Сьогодні ввечері помер Віталій Малахов. Керівник театру на Подолі. Людина, з якою було добре. Дуже сумно, – повідомив Меламуд.
29 жовтня Даша Малахова у своєму Фейсбуці повідомила, що батька забрали до реанімації київської лікарні Феофанія. Його рятували у реанімації.
- У вівторок вранці тата забрали швидкою (час очікування в Києві 5 годин) і почалося пекло. Протягом двох днів ми були між небом та землею. Ніколи у житті мені не було так страшно та погано. Зараз діагноз встановлено - про себе дала знати стара отруйна бойова рана і почався сепсис. Передбачити це було неможливо, – написала тоді Даша.
Даша наголосила, що її підтримує чоловік. За словами актриси, одній їй було б тяжко.
- Ми (я зараз за нас двох) з татом нескінченно вдячні вам. Сьогодні розмовляла з ним. Він чудовий, хоч і думає, що його врятували люди, але у лікарні працюють і роботи. Це тимчасовий стан, але він дуже смішний та милий, коли таке щоразу розповідає у реанімації. Зараз закрита потреба в крові, ми придбали все, що потрібно для штучної нирки, щодня ціла аптека заливається до Малахова, але ми щасливі, що ви маєте. Ми боротимемося. І продовжимо шукати прекрасне навіть у ситуації, де страшно бути. Дякую за кров. Дякую за гроші. Дякую за знайомства. Дякую за переживання. На жаль багатьом не відповідаю – просто не встигаю – багато побутових питань. На даний момент явних і дорогих потреб немає, все закриваємо. Але, звісно, ми загриміли на довго, – писала Даша.
Особиста справа
Віталій Малахов – народний артист України. З 1963 року працював у Студії юних дикторів на українському радіо. З 1972 по 1977 проходив навчання у Київському державному театральному інституті ім. І. Карпенка-Карого на факультеті режисури драми. 1977 року розпочав свою кар'єру на українському телебаченні. З 1978 до 1979 року працював у Київському державному театрі російської драми імені Лесі Українки. 1979 року очолив Київський державний Театр естради. З 1985-го по 1987-й працював із трупою на базі Київського молодіжного театру. 1987 року створив свій театр — Київський драматичний театр на Подолі.