Завантажити ще

СБУ вибачилася перед актором Томусяком за помилкове внесення до чорного списку

СБУ вибачилася перед актором Томусяком за помилкове внесення до чорного списку

Служба безпеки вибачилася перед українським актором Валентином Томусяком, якого помилково визнали загрозою нацбезпеці. Відомство ініціювало його виключення із чорного списку.

"СБУ ініціювала виключення актора Валентина Томусяка з числа осіб, які створюють загрозу національній безпеці України. Відповідне подання було направлено до Міністерства культури та інформаційної політики", сказано у повідомленні.

Свій ляп Служба безпеки пояснила тим, що прізвище Томусяка було серед учасників знімальної групи російського фільму "Сонцепек" про війну на Донбасі. У СБУ вважають цю кінокартину пропагандистською. Томусяк у титрах не значився, але його прізвище помилково було вказано на сайті kino-teatr ru.

– Однак детальне вивчення складу групи свідчить, що цей громадянин не брав участі у зйомках. Отже, Валентина Томусяка було внесено помилково, додаткову та детальну перевірку всіх поданих пропозицій буде здійснено окремо. СБУ просить вибачення у Валентина Томусяка, - сказано в повідомленні.

Історія питання

Напередодні Мінкульт на прохання СБУ додав до чорного списку ще 32 артисти. У відомстві заявили, що всі, хто потрапив до списку, є російськими акторами, які задіяні у фільмі "Сонцепек". Серед них опинився український актор Валентин Томусяк, який не має жодного відношення до цієї картини. Дружина Томусяка актриса Катерина Тишкевич підтвердила, що чоловік не був задіяний на зйомках цього фільму, і вимагала розібратися у ситуації СБУ та Мінкульт. Пізніше сам артист зазначив, що від початку конфлікту на Донбасі він не відвідував території Росії та тимчасово окупованого Криму.

Валентину Томусяку 38 років. З 2019 року одружений із актрисою Катериною Тишкевич. Українським глядачам він відомий за роллю Кадошнікова у серіалі «Кріпосна», а також лейтенанта Дмитра Богданова у багатосерійному фільмі Оксани Байрак "Ніщо не трапляється двічі".